שאול אלוביץ'
צילום: פלאש 90

"גדול הטייקונים נשאר בלי פת לחם": פרטים חדשים מחקירת אלוביץ'

החוקר הטיח באיש העסקים: "איך הסתבכת, אתה הולך להיות מאבטח בסופר" • אלוביץ' הכחיש את הטענות נגדו ואמר בשלב מסוים: "החקירה הפכה לאלימה" • הערכה: המועדים הבאים במשפט נתניהו יידחו
תמר אלמוג
15 בנובמבר 2020
22:46

חלקים מחקירותיו של שאול אלוביץ', בעלי וואלה הנאשם במעורבות בתיק 4000 נחשפו היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. אלוביץ' נשאל על ידי החוקר: "איך הסתבכת? גדול הטיקונים הישראלי נשאר בלי פת לחם. הולך להיות מאבטח בסופר. אחר כך תעבוד אני אסדר לך להיות מאבטח בסופר". 

אלוביץ השיב לחוקר: "אתה נהנה, אתה נהנה להגיד לי את זה", והדגיש כי לא נתן שוחד. בחלק אחר שאל אותו החוקר: "שאול, אתה בן אדם בן 70, אם אתה רוצה לבלות בלא ואתה רוצה שאיריס תבלה גם תקופה לא קטנה בכלא – תמשיך בקו הזה". אלוביץ' הגיב: "אני חושב שהחקירה הזאת הפכה כרגע לאלימה. לא במכות, אלא בצורה שלה". 

בתוך כך, דווח כי בתום הדיון היום בבקשת הסניגורים במשפט נתניהו לחומרי החקירה, אמרו השופטים כי בשלב זה טרם קיבלו החלטה על שינוי במועדים שנקבעו לשלבים הבאים במשפט. עם זאת ההערכות הן שלאור הדיון היום, והעובדה שנתנו לסניגורי הזוג אלוביץ' עד שבועיים להגיש בקשתם לתיקון כתב האישום – המועדים הבאים ידחו בשבועות אחדים.