זירת הרצח, היום
צילום: דוברות המשטרה

התפתחות בחקירת הרצח בצפון: הערכה - החשוד ייעצר בשעות הקרובות

לפני חודש הוגשה נגד החשוד תלונה על הכאת בתו. המשטרה ביקשה להרחיקו מהילדה והאם ל-45 ימים, אך מכיוון שלא נמצאו ראיות בית משפט השלום בעכו קבע שיש להרחיקו לחמישה ימים בלבד
כתבי כאן חדשות
16 בנובמבר 2020
20:21
עודכן ב 20:50

הרצח בצפון: בעקבות התפתחות בחקירה, קיימת הערכה כי החשוד ייעצר בשעות הקרובות. בחודשים האחרונים היו התראות ואזהרות לגבי סכנה לחייה של וופאא א-בהרה – אבל הפעולה היחידה שננקטה היה בקשה חוזרת של הרייחה שתיכנס למקלט, היא סירבה כי רצתה להיית קרובה לילדים. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

בשירותי הרווחה המליצו לתת לא-בהרה הגנה, ובמשטרה העריכו שהיא נמצאת בסכנה לאלימות אבל לא בסכנת חיים. מנגד, במשטרה התריעו בפני אנשי הרווחה של עיריית עראבה שהם חוששים מהעובדה שהנרצחת והחשוד מתגוררים במרחק 500 מטרים זה מזו, ומהעובדה שיש לו נשק ושהוא לא מוכן להשלים עם זה שבנותיו לא נמצאות בחזקתו. במשטרה המליצו להתקין לחצן מצוקה בביתה ואפליקציה בטלפון הנייד שלה.

א-בהרה בת ה-37 נרצחה היום במרכז היישוב עראבה שבגליל, לפי החשד בידי הגרוש שלה, רביע כנאענה, שכבר הורשע בתקיפתה – אך שוחרר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי לפני חודש הוגשה נגד החשוד תלונה על הכאת בתו. המשטרה ביקשה להרחיקו מהילדה והאם ל-45 ימים, אך משום שלא נמצאו ראיות, בית משפט השלום בעכו קבע שיש להרחיקו לחמישה ימים בלבד. בבית המשפט הוא טען שהסימנים על פני בתו הם פצעי בגרות: "אמרתי לה לא לגרד, אחרת יישארו לה סימנים". המשטרה עדיין מחפשת אחריו.

ב-2019 החשוד הורשע בעבירות אלימות כלפי אשתו, והתביעה ביקשה עונש מאסר. אולם השופט הסתפק במאסר על תנאי: "האיומים הושמעו דווקא לאחר שהנאשם השמיע דברי אהבה כלפי המתלוננת איתה הוא חי 17 שנה. התרשמתי שחרטתו כנה". א-בהרה היא הנרצחת ה-78 במגזר הערבי בשנה החולפת והאישה ה-20 שנרצחה בישראל מתחילת השנה.

בחודש פברואר האישה שהתה במקלט לנשים ואז עזבה אותו לבית הוריה - שנמצא בסמוך לביתו של החשוד. דווקא אחרי שיצאה מהמקלט, היא לא זכתה לליווי משטרתי.


בהכנת הידיעה השתתפו: חן ביאר, נופר משה-פרדו, רובי המרשלג ואורלי אלקלעי