מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה בירושלים 08.09.20
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בשל בעיות אמינות: השימוש בבדיקות המהירות של חברת סופיה הופסק כמעט לגמרי

משרד הבריאות דורש לחזור על הבדיקות פעם נוספת לאחר ביצוען. בעקבות זאת הפסיקו שתי קופות להשתמש בבדיקה לגמרי ובתי חולים רבים חדלו משימוש בהן
קטי דור
17 בנובמבר 2020
09:28

פרסום ראשון: קופות חולים ובתי חולים הפסיקו להשתמש בבדיקות המהירות של חברת סופיה עקב אי אמינות הבדיקות ודרישת משרד הבריאות לחזור על כל בדיקה פעם נוספת בבדיקת המעבדה המכונה pcr. כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב.

בקופות החולים ובבתי החולים אומרים כי אין טעם בבדיקות האלה אם צריך לחזור על התוצאות. שתי קופות הפסיקו את השימוש לחלוטין ושתיים אחרות צמצמו מאוד את השימוש בה. בתי חולים רבים הפסיקו לגמרי את השימוש.


מחברת סופיה נמסר בתגובה: סופיה הוא מכשיר שמבצע שני מליון בדיקות בשבוע בעולם. ישראל רכשה 300 מכשירים וביצעה עד כה 70 אלף בדיקות. עדיין מתבצעים תהליכי תמיכה בשטח כדי למנוע טעויות נדירות בפרוטוקול ולאחרונה הצטרפו עוד מדינות למעגל המשתמשים בבדיקה זו.

לפני כשבועיים פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש אגף בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, הנחתה את בתי חולים וסניפי קופות החולים לנקוט משנה זהירות בפרשנות של תוצאות בדיקות קורונה שנעשו באמצעות מכשיר הסופיה. לפי אלרעי-פרייס הצורך בזהירות נובע בשל מקרים רבים של אנשים שאובחנו חיוביים ובבדיקה חוזרת התברר שהם שליליים לקורונה.