בנימין נתניהו הצהרה 23 באוגוסט

בג"ץ לנתניהו: נמק מדוע אינך מקבל את הסדר ניגוד העניינים

שופטי בג"ץ הוציאו צו על תנאי בעתירת התנועה לאיכות השלטון. דורשים מראש הממשלה להתייחס גם לטענתו, כי אין להחיל עליו מגבלות מסויימות הכלולות בחוות הדעת של היועמ"ש
צח שפיצן
17 בנובמבר 2020
11:23

הסדר ניגוד העניינים של ראש הממשלה: בג"ץ הוציא הבוקר (שלישי) צו על תנאי המורה לראש הממשלה בנימין נתניהו לנמק מדוע הוא אינו מקבל את הסדר ניגוד העניינים שקבע לו היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בתגובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון כתבו עוד השופטים כי על ראש הממשלה לנמק גם את טענתו לפיה אין להחיל עליו מגבלות מסויימות הכלולות בחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה.  

לפני שבוע כתב היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בתשובה לבג"ץ כי יש "טעם לפגם" בכך שראש הממשלה בנימין נתניהו מעלה הסתייגויות מסעיפים בהסדר ניגוד העניינים שלו בשלב זה. זאת משום שלדבריו, פסיקת בג"ץ בעניין כהונתו כראש ממשלה במקביל להיותו נאשם, התבססה על התחייבויותיו להיות כפוף להסדר ניגוד עניינים.

מנדלבליט, שמשמש גם כממלא מקום פרקליט המדינה, כתב שהסדר ניגוד העניינים שפרסם בשבוע שעבר מחייב את ראש הממשלה. הוא הוסיף כי הודעת נתניהו לבג"ץ מסוף השבוע, בה הסתייג מחלק מחוות הדעת של היועץ, לא תואמת את התחייבותו של ראש הממשלה כפי שמסר בעבר לבג"ץ. במצב כזה, היועץ לא יבקש עוד למחוק את העתירות אלא שבג"ץ ידון בעניין.