רה"מ בנימין נתניהו ובני גנץ במליאת הכנסת
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

מקורבי נתניהו: סיכוי אפסי שגנץ יכהן כראש ממשלה, הוא איבד את הלגיטימציה

שנה לרוטציה - מקורבי רה"מ נשמעים משוכנעים כי היא לא תמומש. גנץ אמר בנושא: "אני חושב שזה צריך לקרות, יש לנו הסכם"
מיכאל שמש
17 בנובמבר 2020
22:24

בדיוק בעוד שנה מהיום אמור שר הביטחון בני גנץ להתמנות לראש הממשלה במסגרת הסכם הרוטציה בין כחול לבן והליכוד. אלא שמקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו אומרים היום (שלישי) לכאן חדשות כי הסיכוי שהרוטציה עם גנץ תמומש - אפסי. לדברי אותם מקורבים, גנץ איבד את הלגיטימציה הציבורית לכהן כראש ממשלה.

בסיור שקיים היום ברמת הגולן נשאל שר הביטחון אם הוא חושב שבעוד שנה נתניהו יאפשר לו להיכנס לתפקיד ראש הממשלה, ואמר: "אני חושב שזה צריך לקרות. יש לנו הסכם והוא אמור לעמוד בו, נראה".

שלשום גנץ נפגש עם ראשי המטות של המפלגה לשיחה שחלקה עסק בהיערכות לבחירות, ואמר בה: "ההכרעה אם ללכת לבחירות תיפול עד השבוע הראשון של החודש הבא, לא נחכה לדקה ה-90".

בתחילת החודש שר החוץ גבי אשכנזי אמר שבתוך שבוע תיפול החלטה בנוגע להליכה לבחירות, אך לא נפלה כל החלטה כזאת. גורמים במערכת הפוליטית מעריכים כי גם הדד ליין של גנץ לא יצא לפועל וכי בכחול לבן יחכו עד לדקה ה-99.

בכחול לבן הביעו בתחילת השבוע דאגה כי "הקמפיין של נתניהו מוכן לבחירות" סביב קביעת בג"ץ. לפי החלטת השופטים שנקבעה בדיון ביום חמישי שעבר, על הממשלה לנמק למה לא יבוטל חוק ממשלת החילופים. בחדשות השבת פורסם כי על רקע חשש זה, מתעוררת שוב ביקורת בתוך כחול לבן של מי שנקטו מלכתחילה בגישה חריפה יותר מול הליכוד. חברים בסיעה טוענים כי צמרת המפלגה דחתה את הצעותיהם לפעול באגרסיביות והובילה למצב קשה.