ארכיון
צילום: אי-פי, ויסאם האשלמון, פלאש 90

המסר של הפלסטינים: מוכנים לשנות את חוק תשלום משכורות למחבלים

הרשות לדיפלומטים במערב: נשנה את החוק כמחווה לנשיא הנבחר ביידן
גל ברגר
18 בנובמבר 2020
12:49

פרסום ראשון: הרשות הפלסטינית במסר לדיפלומטים במערב - מוכנים לשנות את חוק תשלום המשכורות למחבלים כמחווה לנשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן.

במסגרת השינוי המתוכנן, משפחות האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל לא יקבלו עוד משכורות המבוססות על חומרת המעשה של בן משפחתם הכלוא בישראל ועל חומרת העונש שקיבל, אלא קצבאות המבוססות על מצבה הכלכלי והסוציאלי של המשפחה ועל מספר הנפשות בה.

חוק האסירים הקיים ברשות הפלסטינית כיום, מייצר מצב שבו משכורתו של אסיר ביטחוני גבוהה יותר ככל שרצח יותר ישראלים וככל שהעונש שנגזר עליו כבד יותר, ולפיכך גם יושב בכלא לתקופות ממושכות יותר, בהשוואה למשכורתו של אסיר ביטחוני פלסטיני שהואשם בגין עבירות קלות יותר.

הרפורמה בעניין תשלום המשכורות למחבלים המתוכננת ברשות נועדה למנוע מצב שבו הרשות הפלסטינית תחשוף עצמה לתביעות משפטיות בארצות הברית עם חידושו הצפוי של הסיוע האמריקני לרשות בתקופת ממשל ביידן.

ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה אמר הלילה בשיחת וידאו עם צוות חשיבה אמריקני כי הרשות משלמת קצבאות למשפחות מחבלים, כדי לא לאבד אותם לטובת גורמים קיצוניים כמו חמאס והאיראנים. "אתם קוראים להם טרוריסטים אך יש להם ילדים", אמר. "לא משנה של מי הילדים האלה, הם יתומים. או שנדאג להם, או שנותיר אותם ליפול קורבן בידי הרדיקלים דוגמת חמאס ואיראן".