מחאת תומכי נתניהו נגד משפחת פרקש בקיסריה
-

"אז מה אם היא אם שכולה, אין לה זכות לתת למפגינים נגד רה"מ לעלות על הגג שלה"

פעילת הליכוד אורלי לב, שהפגינה אמש מול בית משפחת פרקש בקיסריה: "אם משפחת פרקש תמשיך אנחנו נמשיך להפגין שם כל הזמן" | הכתבה המלאה - בחדשות הערב
יערה שפירא
18 בנובמבר 2020
15:00
עודכן ב 15:07

פעילת הליכוד אורלי לב שהפגינה אמש מול בית המשפחה השכולה, אמרה היום (רביעי) לכאן חדשות: "אז מה אם היא אם שכולה, אין לה זכות לתת למפגינים לעלות על הגג שלה נגד ראש הממשלה". לב הוסיפה כי "אם משפחת פרקש תמשיך אנחנו נמשיך להפגין שם כל הזמן".

צפו בקטע מהריאיון שישודר בחדשות הערב

בתקרית בקיסריה אמש קראו תומכי נתניהו קריאות נגד משפחתו של חלל צה"ל תום פרקש, המתגוררת במקום, בשל תמיכתה במחאה נגד ראש הממשלה. בין השאר קראו המפגינים "אלוהים שילם לך, מאחל לך עוד אחד כזה" ו"האובדן שלכם לא נותן לכם זכות לארח אנרכיסטים". המפגינים זועמים על המשפחה, המתגוררת סמוך למעונו של נתניהו בקיסריה ומארחת מפגינים נגד ראש הממשלה.

גנץ: "חש בושה, יש גבולות שלא חוצים" 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר להפגנת תומכיו נגד משפחת פרקש. מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה מקפיד כל חייו לכבד את תחושת האובדן של כל המשפחות השכולות, וכך חייבים לנהוג כולם - מימין ומשמאל".

בתגובה הוסיף נתניהו כי "בלי קשר, כולם חייבים לכבד את פסיקת בג״ץ שקובעת כי אסור להפגין במרחק של פחות מ-300 מטרים מביתו של איש ציבור, פסיקה שמופרת בשיטתיות מול בית ראש הממשלה בקיסריה". המשפחה שכלה את בנה, טייס חיל האוויר סרן תם פרקש, בהתרסקות מסוק במלחמת לבנון השנייה.

מוקדם יותר התייחס שר הביטחון בני גנץ להפגנה מול בית המשפחה השכולה. גנץ כתב בטוויטר כי "אני חש בושה - יש גבולות שלא חוצים". ביתם של משפחת פרקש משמש לאחרונה את המפגינים במחאה נגד ראש הממשלה והשחיתות השלטונית. המפגינים קראו: "אתם בושה לעם", "האובדן לא מקנה לכם זכות לארח אנרכיסטים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס גם הוא לאירוע ואמר "מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש...'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כי שקט הוא רפש".

ענת פרקש, אמו של תם, כתבה בפייסבוק בתגובה להפגנה: "לאיזה רמה הגיעו תומכי ביבי? לאיזה רמה הגעת בנימין נתניהו? עד כמה אפשר עוד לזרוע שנאה, קנאה ולשסע את העם. ליכודניקים יקרים אשר עמדו הערב מתחת לחלוננו - אנחנו נאבקים בשביל כל אזרחי מדינת ישראל. תם שלנו נהרג גם בשבילכם. מגיע לכולנו יותר טוב".