דני אבדיה במסיבת עיתונאים אחרי הבחירה בדראפט, הבוק
צילום: כאן חדשות

דני אבדיה נבחר במקום ה-9 בדראפט של ה-NBA: "היסטוריה בשבילי ובשביל המדינה"

אבדיה הוא הישראלי שנבחר במקום הגבוה ביותר אי פעם בדראפט: "תחושה מדהימה, אני מאוד נרגש" • למרות הציפיות, הוא לא נבחר בחמשת המקומות הראשונים: "מבחינתי להיבחר במקום 9 זה כבוד" • ים מדר נבחר במקום ה-47 וישחק בקבוצת בוסטון סלטיקס
יואב בורוביץ'
19 בנובמבר 2020
00:17
עודכן ב 06:11

הכדורסלן הישראלי דני אבדיה נבחר הלילה (חמישי) במקום ה-9 בדראפט של ה-NBA וישחק בוושינגטון וויזארדס. למרות הציפיות, חמש הקבוצות שבחרו ראשונות דילגו על אבדיה. עם זאת, הכדורסלן בן ה-19 הוא הישראלי שנבחר במקום הגבוה ביותר אי פעם בדראפט ה-NBA.

לאחר הבחירה אמר אבדיה: "תחושה מדהימה, אני מאוד נרגש. אני נלהב לשחק ברמות הגבוהות ולהראות מה אני שווה. כבוד גדול לייצג את ישראל ב-NBA". הכדורסלן ים מדר יקווה להיבחר בסיבוב השני. ים מדר נבחר במקום ה-47 בדראפט וישחק בקבוצת בוסטון סלטיקס.

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר אמר אבדיה על הבחירה: "אתה מחכה לכל בחירה ולשמוע את האות הראשונה בשם שלך. לא היו לי ציפיות, ומבחינתי להיבחר במקום 9 זה כבוד. זה היסטוריה בשבילי ובשביל המדינה".

אבדיה צפוי להרוויח יותר משלושה מיליון ו-700 אלף דולרים בעונתו הראשונה. וושינגטון וויזארדס סיימה את העונה הקודמת במאזן של 47-25, ובשתי העונות האחרונות לא העפילה לפלייאוף.

וליקו פרוביץ', המאמן האישי של דני אבדיה, אמר לכאן חדשות לפני תחילת הדראפט: "אני מצפה שדני יתאקלם לשיטה ולליגה, מקווה שהוא ימצא סביבה ואנשים שיעזרו לו להתפתח". אורן אהרוני, מאמנו של אבדיה בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב: "קיבלנו אותו בסוף כיתה ז'. חשבנו שהוא פוטנציאל מעניין אבל אשקר אם אגיד שחשבנו שהוא יגיע לגבהים כאלה. גם ב-NBA הוא עוד יכול לפרוץ".

יו"ר מכבי תל אביב ואחד מבעלי המועדון, שמעון מזרחי, אמר לכאן חדשות: "בעונה הבאה אקום בשלוש לפנות בוקר לצפות בו. זה כבוד גדול למכבי תל אביב". לאחר הבחירה באבדיה אמר מזרחי: "להיבחר בעשירייה הראשונה זה לא דבר של מה בכך", והוסיף: "מי אמר שאבדיה בטוח ישחק בוושינגטון? אולי הוא יעבור בטרייד".

ים מדר, שהמניות שלו בקרב מנהלי הקבוצות נמצאות בעלייה מתמדת, אמר: "גדלתי בבית דגן במשפחה חמה. הגעתי לעיר הגדולה תל אביב. עכשיו החלום זה להגיע לערים הגדולות בארצות הברית. בניגוד לאבדיה, שייבחר בין הראשונים בדראפט, הדרך שלי היא שונה אבל אני מאוד מקווה שהקבוצה שתבחר בי תרצה שאגיע אליה כמה שיותר מהר ותאמין בי".