יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, היום
צילום: ערוץ כנסת

האלימות בחברה הערבית | עודה למשטרה: "תכסחו את הפרצוף של ארגוני הפשע"

יו"ר הרשימה המשותפת נאם במליאת הכנסת בדיון בהצעת חוק להחמרת ענישה לנושאים נשק לא חוקי • השר ניסנקורן ועודה סיכמו שיתכנס דיון במשרד המשפטים - לבחון דרכים להחמרת הענישה בתופעה החמורה של סחר ושימוש בנשק בלתי חוקי
ערן זינגר
18 בנובמבר 2020
16:36

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, פנה היום (רביעי) למשטרה במליאת הכנסת, ואמר: "אתם לא יודעים מה השמות של ארגוני הפשע המאורגן?! אנחנו הרשימה המשותפת קוראים לכם להיכנס ב'אבא של אבא' שלהם. תכסחו את הפרצוף של ארגוני הפשע המאורגן". עודה היה נסער ונרגש כשאמר את הדברים בדיון בהצעת חוק להחמרת ענישה לנושאים נשק לא חוקי. 

דברי עודה נאמרו על רקע רצח וופא עבאהרה , החשוד במעשה הוא הגרוש שלה. א-בהרה היא הנרצחת ה-78 במגזר הערבי בשנה החולפת והאישה ה-20 שנרצחה בישראל מתחילת השנה.

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד קרא קריאות ביניים בזמן נאומו של עודה, שקרא לעברו: "תשתוק אתה. חתיכת מלוכלך. 94 אזרחים ערבים, 94 מהאחים שלי נהרגו השנה".

לאחר הדיון במליאה, עודה צייץ בטוויטר: ‏"הצעתי היום קביעת עונשי מינימום לצד קנס מחמיר על עבירות נשק. מברך על ההיענות של שר המשפטים אבי ניסנקורן לקדם זאת יחד דרך משרד המשפטים".

בהודעה משותפת של שר המשפטים ויו"ר הרשימה המשותפת, נכתב: "השניים כי שר המשפטים יכנס בהקדם דיון מטה בהשתתפות נציגי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, על מנת לבחון דרכים להחמרת הענישה בתופעה החמורה של סחר ושימוש בנשק בלתי חוקי". השר ניסנקורן אמר בהודעה: "התופעה של החזקת נשק בלתי חוקי הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש ולמרות מאמצי המערכת, מנגנוני האכיפה הקיימים אינם נותנים מענה מספק".