אזור התעשייה בעטרות
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו יבקש מממשל טראמפ לקדם בנייה בעטרות

גורמים ששוחו עם רה"מ: צריך לקבוע עובדות בשטח לפני כניסת ביידן לתפקיד • מדובר בתוכנית לבניית אלפי דירות בשכונה שבצפון ירושלים • נתניהו יעלה את הנושא בפגישתו עם פומפאו מחר •
מיכאל שמש
18 בנובמבר 2020
20:52

ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל לקדם את הבנייה בשכונת עטרות שבצפון ירושלים, זמן קצר לפני שנשיא ארצות הברית טראמפ מסיים את תפקידו. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי נתניהו אמר בשיחות סגורות שהוא רוצה לקבל אישור מיידי מהאמריקנים למהלך, ויבקש מחר משר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו לקדם בניית אלפי יחידות דיור בשכונה.

גורמים ששוחו עם ראש הממשלה אמרו לכאן חדשות כי לפני שהנשיא הנבחר ג'ו ביידן נכנס לתפקיד, יש צורך לקבוע עובדות בשטח. הם הוסיפו כי "מה שלא נעשה עכשיו, לא יקרה תחת הממשל החדש", מכיוון שביידן צפוי להערים קשיים בנוגע לבנייה מעבר לקו הירוק. 

בלשכת ראש הממשלה ביקשו לא להתייחס לידיעה.

מחר ייפגש נתניהו עם פומפאו במלון המלך דוד בירושלים וימסרו הצהרות. אחרי הפגישה עם נתניהו, פומפאו צפוי לבקר במתחם קאסר אל יהוד שבבקעת הירדן.

בחודש פברואר פתחה עיריית ירושלים תוכנית בנייה לשכונה חדשה בעטרות. בדברי ההסבר לתוכנית נכתב כי המטרה היא לענות על מחסור הדיור בעיר, ושמרבית שטח התוכנית יהיה על שדה תעופה נטוש. במקום צפויים לקום כ-9,000 יחידות דיור, בהן 800 יחידות שיועדו לדיור מוגן. ב-2017 פורסם כי הממשלה העבירה מיליוני שקלים לקידום תוכנית הבנייה בעטרות.