ביניש ונתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי, מרים אלסטר, פלאש 90

ביניש: "השופטים עצמאיים ומקצועיים - אבל מנסים לפגוע גם בזה"

נשיאת העליון בדימוס בכאן רשת ב: "בית משפט שימצא חן רק בעיני הגורמים הנבחרים, לא ימלא את תפקידו. היו תקופות, כשכיהנתי, שנתניהו תמך במערכת המשפט ובעצמאותה, כיבד את המערכת"
תמר אלמוג ומוטי גילת
19 בנובמבר 2020
10:49

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש, אמרה היום (חמישי) כי "אנחנו עדיין יכולים להרגיש כבוד לעצמאות של המערכת השיפוטית. השופטים עצמאיים ומקצועיים - אבל מנסים לפגוע גם בזה". בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב ביניש הוסיפה כי "המגמה היא להרתיע את השופטים". 

האזינו לריאיון המלא עם השופטת בדימוס ביניש

עוד אמרה ביניש כי בית משפט שימצא חן רק בעיני הגורמים הנבחרים, לא ימלא את תפקידו: "היו תקופות, כשכיהנתי, שנתניהו תמך במערכת המשפט ובעצמאותה. הוא כיבד את המערכת".

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס התייחסה לדבריה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר על היעדר מנהיגות בממשלה. ביניש אמרה כי יש להתייחס לתוכן הדברים ולא לתקוף את זילבר באופן אישי. עוד הוסיפה ביניש כי אין בסיס לטענה שעובדי מדינה אינם מאפשרים לממשלה למשול וכי יש ממש בדברי זילבר על הקטנת מעמדם של עובדי מדינה מסורים והניסיונות לפגוע בעצמאותם המקצועית.

על הדיון בבג"ץ בנוגע לממשלת החילופים אמרה נשיאת העליון בדימוס כי "העובדה שבית המשפט דן בנושא לא אומרת מה יחליט. הפתח להתערבות גם בחוקי יסוד קיים בפסיקה מספר ניכר של שנים".