האוזר והנדל, ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הנדל והאוזר בדרך לימינה? סמוטריץ': מי הזמין אותם?

בשיחה עם פעילים נשאלו הח"כים מדרך ארץ עם יחברו למפלגתו של בנט: "יש שם התפתחות חיובית" • ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לדברים בריאיון לכאן רשת ב: "לא מוסיפים לנו קול אחד"
יערה שפירא
19 בנובמבר 2020
19:13

על רקע הערעור ביציבות הקואליציה, נשאלו חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר מדרך ארץ בשיחה עם פעיליהם על הסיכויים לריצה משותפת בימינה. בהקלטות שפורסמו הערב (חמישי) בכאן חדשות השיבו בין היתר: "יש שם התפתחות חיובית". חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מימינה הגיב להקלטות בריאיון לזאב קם וקרן אוזן בכאן רשת ב: "מי הזמין אותם בכלל?".

וכך נשמעו שני חברי הכנסת מדרך ארץ בהקלטות:

האוזר: "אני רואה התנהלות והתפתחות בימינה שהיא חיובית לכיוון שלנו. זה תנאי הכרחי אך לא מספיק, בעת הנכונה נצטך לעשות הערכת מצב".

הנדל: "יש הרבה דברים שאני מסכים עם נפתלי והמון דברים שאני לא מסכים עם סמוטריץ'... אנחנו לא בקו החרדלי בנושאי דת ומדינה. כמה שפחות המדינה תתערב בחיי הדת של תושביה כך ייטב... אני בעד ברית הזוגיות שתהיה דרך למסד קשר בלי לעבור ברבנות... בטח לא לשמר מונופול של הרבנות על החיים היהודיים בישראל".

האזינו לשיחות עם הפעילים ולריאיון עם ח"כ סמוטריץ' בכאן רשת ב

בריאיון לכאן הערב בכאן רשת ב נשאל סמוטריץ על ההקלטות והשיב: "הם בחורים טובים, אין לי מושג מי רוצה אותם אצלנו, הם לא מוסיפים לנו מצביע אחד, יש להם מצוקה גדולה כי הם לא עוברים את אחוז החסימה בשום תרחיש". 

"הם עמדו על העיקרון שלא לשתף פעולה עם המשותפת, זה עומד לזכותם", המשיך סמוטריץ'. "אך עדיין רצו עם כחול לבן ויאיר לפיד ובני גנץ, שמו את עצמם בגלל שנאת נתניהו במקום שהוא הכי רחוק ממני ברמה האידיאולוגית, הלכו לאופורטוניזם חסר זהות בגל המשקעים האישיים שלהם".