טל פליקר ומאמנו אורן סמדג'ה
צילום: באדיבות איגוד הג'ודו

מדליית כסף לטל פליקר באליפות אירופה בג׳ודו

הישראלי זכה במדלייה בתחרות שהתקיימה בפראג, לאחר יום קרבות מצוין. פליקר הפסיד בקרב הגמר לאורקן ספרוב מאזרבייג'ן. מאמנו אורן סמדג׳ה: "הישג מדהים בהתחשב בנסיבות - טל עבר קורונה, היה בבידוד ולא התאמן תקופה. היום הוא שוב הוכיח שהוא מהטופ העולמי"
יואב בורוביץ'
19 בנובמבר 2020
19:12

הג'ודאי טל פליקר זכה הערב (חמישי) באליפות אירופה בג׳ודו. הישראלי זכה במדלייה בתחרות שהתקיימה בפראג, לאחר יום קרבות מצוין. בקרב הגמר הפסיד פליקר לאורקן ספרוב מאזרבייג'ן, מדליסט הכסף מאליפות העולם ב-2017.

פליקר בן ה-28, התמודד במשקל של עד 66 ק”ג, החל את דרכו בתחרות בניצחון מהיר כאשר גבר על לוקאס שאה מפינלנד 33 שניות בלבד מפתיחת הקרב. לאחר מכן השיג יתרון וואזרי על יריבו הפורטוגלי סרגי אוליניק, שספג בהמשך הקרב עונש שלישי לחובתו וניצחון נוסף לישראלי.

ברבע הגמר המשיך פליקר עם ניצחון נוסף ביתרון עונשים על דניאל רומן פרס הספרדי ובחצי הגמר, השיג ניצחון חשוב כאשר גבר ביתרון וואזרי בתום 4 דקות על ווזה מרגאשווילי מגיאורגיה, שזכה עם פליקר בצוותא במדליית הארד באליפות העולם בבודפשט ב-2017.

אורן סמדג׳ה, מאמנו של פליקר אמר: ״הישג מדהים בהתחשב בכל הנסיבות - טל עבר קורונה, היה בבידוד ולא התאמן תקופה, והיום הוא שוב הוכיח שהוא מהטופ העולמי. לא כל ספורטאי יכול להציג ברזומה שלו שתי מדליות באליפויות אירופה ומדליה באליפויות העולם כמו טל".

לגבי הנבחרת אמר סמדג'ה: "יש עוד ימי תחרות לפנינו, אבל העובדה שכמעט בכל תחרות מטרה בשנים האחרונות אנחנו מביאים מדליה, זה מעיד על הג׳ודו שלנו. אני שמח שבתנאים האלה ספורטאי שלנו זוכה במדליה באליפות אירופה״.

תגיות:
ג'ודו