מחאת תומכי נתניהו נגד משפחת פרקש בקיסריה
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל על ההפגנה נגד משפחת פרקש: "יש להשאיר את השכול מחוץ למחלוקות"

"בשנים האחרונות השכול הפך להיות אמצעי לניגוח", ציין כוכבי. ביום רביעי ספגו בני המשפחה גידופים ממפגינים תומכי נתניהו, שהגיעו סמוך לביתם בקיסריה למחות על תמיכת המשפחה במחאה נגד רה"מ
רועי שרון
20 בנובמבר 2020
05:58

סערת ההפגנה של תומכי נתניהו מול בית משפחת פרקש: הרטמכ"ל אביב כוכבי הגיב אתמול בערב (חמישי) על המקרה, וקרא בתקיפות - "אל תגעו בשכול". כוכבי אמר כי מדינת ישראל היא "דמוקרטיה תוססת ובועטת", אך ציין שיש נושאים שחובה להשאיר מחוץ לכל מחלוקת, ובראשם השכול והמשפחות השכולות.

"בשנים האחרונות, השכול שאמור להיות מעל לכל ויכוח הפך להיות קרדום לחפור בו ואמצעי לניגוח", ציין הרמטכ"ל. "זהו קו אדום ערכי ואנושי שאין לחצות. 'במותם ציוו לנו את החיים', אנו חוזרים וקובעים בכל טקס זיכרון, מתוך הכרה עמוקה שהמחיר ששילמו המשפחות השכולות הוא למען כולנו, ועלינו לכבד ולהוקיר אותם".

לבסוף הוסיף הרמטכ"ל בנימה אישית יותר: "איבדתי חברים ומפקדים רבים ואני מלווה את משפחותיהם מקרוב. אני רואה את תעצומות הנפש שהן מגלות. אסור להוסיף דבר לכאבן. נתווכח, נחלוק איש על רעהו, נבטא מגוון דעות, אבל נשמור על המשפחות". 

התקרית המדוברת אירעה בקיסריה ביום רביעי האחרון, אז קראו תומכי נתניהו קריאות נגד משפחתו של חלל צה"ל תום פרקש, המתגוררת במקום, בשל תמיכתה במחאה נגד ראש הממשלה. בין השאר קראו המפגינים "אלוהים שילם לך, מאחל לך עוד אחד כזה" ו"האובדן שלכם לא נותן לכם זכות לארח אנרכיסטים". המפגינים זעמו על המשפחה, המתגוררת סמוך למעונו של נתניהו בקיסריה ומארחת מפגינים נגד ראש הממשלה.