יונתן פולארד
צילום: אי-פי

עו"ד אלן דרשוביץ לכאן חדשות: מעריך שפולארד יגיע לישראל עד חנוכה

עורך הדין שייצג את פולארד: "לא חושב שישראל צריכה לחגוג את חזרתו, מדובר בעניין הומניטרי, לא פוליטי. ככל שידוע לי טראמפ לא היה מעורב"
יואב זהבי
21 בנובמבר 2020
06:00

הסרת מגבלות התנועה שהוטלו על יונתן פולארד: עורך הדין אלן דרשוביץ שייצג בעבר את פולארד אמר הלילה (שבת) לכאן חדשות כי הוא מעריך שהמרגל הישראלי יגיע לארץ עד חנוכה. דרשוביץ הוסיף כי ישראל לא צריכה לחגוג את חזרתו של פולארד וכי מדובר בעניין הומניטרי ולא פוליטי.

עוד סבר עורך הדין שהנשיא האמריקני דונלד טראמפ לא היה מעורב בהחלטה של משרד המשפטים בארצות הברית להסיר את מגבלות התנועה עליו. אמש אמר עורך דינו של פולארד, אליוט לאוור, לכאן חדשות כי בני הזוג מתכוונים לבוא לישראל. לדבריו, יונתן ואסתר פולארד אינם יכולים לממש את הדבר מייד, משום שאסתר עוברת טיפולי כימותרפיה. "הם מתכוונים לצאת לישראל מייד כשהמצב הבריאותי שלה יאפשר זאת. הם רוצים לבוא הביתה", הדגיש עורך הדין. 

עם קבלת ההודעה על הסרת הגבלות התנועה אמר פולארד כי הוא שמח שסוף סוף יוכל לסייע לאשתו הנאבקת במחלת הסרטן. הוא הביע את הערכתו לשגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, על מאמציו בעניינו. בד בבד, בישראל מקיימים התייעצויות בנוגע לתגובה על הסרת הגבלות התנועה. טרם נמסרו התייחסויות - לא מלשכת ראש הממשלה ולא משגרירות ישראל בוושינגטון.

בחמש השנים שמאז שחרורו הוטלו על פולארד הגבלות קשות של תנועה, הוצמד לגופו מתקן GPS, אסור היה לו לצאת מתחומי העיר ניו-יורק, הוא היה חייב להימצא בביתו בשעות הלילה, ניתן היה להיכנס למחשבים שלו ונאסרה עליו היציאה מארצות הברית. מאז שנכלא, לפני 35 שנים, הביע פולארד רצון עז לעלות לישראל. לפולארד אין דרכון כך שאין לו אפשרות לצאת מיידית מארצות הברית.