-
צילום: מד"א

נשיכת התנין בדרום: בעל החווה נחקר באזהרה

ידו נקטעה בחלקה והוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה. בשלב זה הרופאים הצליחו להציל את ידו, מצבו יציב. עובד בחוות התנינים סיפר כי הילד, ששהה במקום עם אימו, רץ לבדו לבריכות והכניס את ידו. אנשים שהיו ליד הבריכות משכו אותו החוצה
אסף פוזיילוב
21 בנובמבר 2020
14:08
עודכן ב 22:44

ילד בן 5 ננשך היום (שבת) על ידי תנין בחוות תנינים "קרוקולוקו" בערבה וידו נקטעה בחלקה. לאחר שנותח בבית החולים סורוקה, מצבו מוגדר כעת יציב - כך עדכן ד"ר יורי קלסוב, רופא במערך לכירורגיה אורטופדית. עוד הוסיף כי בשלב זה, הצליחו הרופאים להציל את ידו. הילד הועבר לטיפול נמרץ ילדים, וצפוי לעבור ניתוחים נוספים. בעל החווה נחקר באזהרה בחשד לגרימת חבלה ברשלנות וניהול עסק ללא רישיון. 

חנאן ג'פאלי, אימו של הילד, סיפרה לכאן חדשות כי הם היו בדרך חזרה לרכבם כשהילד רץ לבריכה, רצה ללטף את התנין והכניסו יד מבעד לגדר. התנין שהיה צמוד לקרוב נשך את היד, והמטפלת של סבתו משכה אותו מהגדר, כך סיפרה ג'פאלי. מצבו הוגדר קשה והוא פונה לבית החולים סורוקה במסוק כשהוא נמצא בהכרה. 

עובד בחוות התנינים סיפר כי הילד, ששהה במקום עם אימו, רץ לבדו לבריכות והכניס את ידו. אנשים שהיו ליד הבריכות משכו אותו החוצה. עוד אמר כי ההורים מקבלים הסברים שלא להתקרב ולא להכניס ידיים לתוך הבריכות.

בהודעה שפורסמה מטעם חוות התנינים נכתב שהילד נפגע מגדר ההפרדה ולא מנשיכת תנין, לאחר שנמשך על ידי המטפלת הזרה של סבתו, בשעה שהכניס את ידו לאזור הבריכה. לעומת זאת, צוות מד"א שהגיע למקום תיאר כיצד הבחין בסימני נשיכה על ידו של הילד. 

חובש מד"א גדי גוהר והפרמדיק דני אביב, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ילד בזרועות אמו, הוא סבל מפציעה בידו והיה כאוב, ראינו סימני נשיכה. אנשים במקום העניקו לו עזרה ראשונה בתידרוך ממוקד מד"א ועצרו לו את הדימום. בסיוע כוח רפואי של צה"ל, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי לכאב והעברנו אותו למסוק מד"א, שנחת בסמוך ופינה אותו לבית חולים סורוקה".