הג'ודוקא פיטר פלצ'יק
צילום: איגוד הג'ודו

הג'ודאי הישראלי פיטר פלצ'יק זכה באליפות אירופה

פלצ'יק ניצח בגמר את ארמאן אדמיאן הרוסי, עם וואזארי בניקוד הזהב • מדובר בהישג השיא של פלצ'יק שזכה בעבר בגראנד סלאם פריז
יואב בורוביץ'
21 בנובמבר 2020
16:05
עודכן ב 18:42

הג'ודוקא הישראלי פיטר פלצ'יק זכה היום (שבת) במדליית הזהב באליפות אירופה בפראג, במשקל עד 100 קילוגרמים. פלצ'יק ניצח בגמר את האלוף המכהן ארמאן אדמיאן הרוסי. בעבר זכה פלצ'יק, המדורג שלישי בעולם, במדליית ארד באליפות אירופה ב-2018, והשנה זכה במדליית זהב בגרנד סלאם פריז.

בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב אמר פלצ'יק: "כל הגוף שלי כואב, ההרגשה היא מדהימה. הייתה לי הגרלה לא פשוטה, קיבלתי למשחק הראשון את האירי. אחרי שניצחתי אותו הרגשתי שאני נפתח וכל קרב אחרי הרגשתי יותר טוב. בגמר אמרתי לעצמי כל הזמן שזה שלי". 


פלצ'יק החל את דרכו בסיבוב השני בתחרות, שם גבר באיפון על בנג'מין פלטצ'ר מאירלנד. בשלב הבא ניצח את ג'יווניגס בורדבקו מלטביה. ברבע הגמר המשיך עם ניצחון מהיר ומרשים על בוריס גורגיאייב מבולגריה בתוך 43 שניות, ובחצי הגמר גבר בשניות הסיום על ורלם ליפרטילאני מגיאורגיה, מדליסט הכסף מאולימפיאדת ריו, ומדליסט הכסף מאליפות העולם ב-2018 ואליפות אירופה אשתקד. הג'ודוקאים הישראלים האחרים - אורי ששון, לי קוכמן ואיתי גולן - הודחו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך: "פיטר פלצ׳יק - אתה זהב. הבאת הרבה כבוד לכולנו. גאים בך. שבוע טוב לך ולכל אזרחי ישראל". 

שר התרבות חילי טרופר מסר לאחר הניצחון: "פיטר היקר, גאים בך על ההישג שהוא תוצר של נחישות והתמדה ומחכים כאן בבית לחגוג יחד איתך. מרגש לראות את דגל ישראל מעל הפודיום, כל הכבוד פיטר, למאמן אורן סמדג'ה ולכל הצוות המלווה". 

תגיות:
ג'ודו