פולארד לאחר שחרורו
צילום: אי-פי

מקורבו של פולארד אלן דרשוביץ: "הוא תמיד רצה לעשות עלייה ולחיות פה בשלווה"

אחרי שאתמול הודיעו השלטונות בארצות הברית על הסרת מגבלות התנועה על המרגל היהודי-אמריקני, נערך ג'ונתן פולארד להגעה לישראל. מקורבו עו"ד הבכיר אלן דרשוביץ אמר בריאיון לכאן חדשות כי מעורבותו של הנשיא טראמפ לא נדרשה בנושא. נשיא המדינה וראש הממשלה בירכו אותו על הסרת המגבלות: "מקווים לראותך בקרוב בארץ"
חדשות השבת
21 בנובמבר 2020
17:54
עודכן ב 20:32

שידור חי מכאן 11

הסרת ההגבלות על ג'ונתן פולארד: עורך הדין אלן דרשוביץ, המקורב לג'ונתן פולארד סיפר הערב (שבת) כי הוא מקוה שהמרגל היהודי-אמריקני "יחגוג חג חנוכה נפלא בארץ ישראל". בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת בכאן 11, אמר דרשוביץ שמעורבותו של הנשיא טראמפ לא נדרשה בנושא, שכן ועדת השחרורים שדנה בהסרת ההגבלות על פולארד הגיע להחלטתה באופן עצמאי. 

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בירך הערב את פולארד על הסרת הגבלות השחרור שלו, שיאפשרו לו להגיע לישראל. בהודעה לתקשורת שפרסמה לשכת נתניהו בצאת השבת נכתב כי "ראש הממשלה מצפה שג'ונתן פולארד יגיע בקרוב לישראל".

"ראש הממשלה נתניהו מברך על כך שהוסרו המגבלות מעל ג'ונתן פולארד. ראש הממשלה היה מחויב לשחרורו במשך שנים רבות ופעל למען החזרתו ללא לאות. ראש הממשלה מודה לשגריר ישראל בארה"ב רון דרמר שניהל את המגעים באחריות וברגישות מול הממשל האמריקני", לשון ההודעה. 

גם נשיא המדינה בירך את פולארד: ״לאורך כל השנים כאבנו את כאבו וחשנו אחריות ומחויבות להביא לשחרורו וכעת ניתן לברך בפה מלא 'ברוך מתיר אסורים', אחרי שנות מאסר ארוכות וקשות שלאחריהן שנים תחת מגבלות. אנו מחכים לו ולמשפחתו בבית, לחיים חדשים בבריאות ושלווה".

עורך הדין אלן דרשוביץ שייצג בעבר את פולארד אמר אמש לכאן חדשות כי הוא מעריך שהמרגל יגיע לישראל עד חנוכה. דרשוביץ הוסיף כי ישראל לא צריכה לחגוג את חזרתו של פולארד וכי מדובר בעניין הומניטרי ולא פוליטי.

עוד סבר עורך הדין שהנשיא האמריקני דונלד טראמפ לא היה מעורב בהחלטה של משרד המשפטים בארצות הברית להסיר את מגבלות התנועה עליו. אמש אמר עורך דינו של פולארד, אליוט לאוור, לכאן חדשות כי בני הזוג מתכוונים לבוא לישראל. לדבריו, ג'ונתן ואסתר פולארד אינם יכולים לממש את הדבר מייד, משום שאסתר עוברת טיפולי כימותרפיה. "הם מתכוונים לצאת לישראל מייד כשהמצב הבריאותי שלה יאפשר זאת. הם רוצים לבוא הביתה", הדגיש עורך הדין. 

עם קבלת ההודעה על הסרת הגבלות התנועה אמר פולארד כי הוא שמח שסוף סוף יוכל לסייע לאשתו הנאבקת במחלת הסרטן. הוא הביע את הערכתו לשגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, על מאמציו בעניינו. בד בבד, בישראל מקיימים התייעצויות בנוגע לתגובה על הסרת הגבלות התנועה.

בהכנת הידיעה השתתפה גילי כהן