דיזינגוף סנטר
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

משרד הבריאות יציג מתווה זמני לפתיחת הקניונים

במקביל תקודם חקיקה שתאפשר סריקת קוד ורישום מסודר של הלקוחות • מחר תחזור לפעול תוכנית הרמזור, והרף שמגדיר עיר כאדומה יירד • ישיבת הקבינט נדחתה ליום שני
נוב ראובני
21 בנובמבר 2020
21:30
עודכן ב 21:54

משרד הבריאות יציג בקבינט הקורונה מתווה זמני לפתיחת הקניונים. במקביל תקודם חקיקה שתאפשר סריקת קוד QR ורישום מסודר של הלקוחות בכניסה למרכזי הקניות. גורמים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות שחקיקה כזו תסייע לא רק בפתיחה מבוקרת של הקניונים אלא גם של סקטורים נוספים - ותאפשר מעקב טוב יותר אחרי מוקדי הדבקה. בתוך כך, ישיבת קבינט הקורונה נדחתה ליום שני כדי לאפשר לשרים זאב אלקין ויזהר שי להשלים את עבודתם בנושא האמצעים הדיגיטליים.


הפיילוט הזמני לפתיחת הקניונים צפוי לכלול אכיפה על ידי פקחים יעודיים, תו סגול מחמיר והחלפות של אוויר בקניונים - כל אלה כאמצעי זהירות למניעת אפשרות להדבקה. במשרד הבריאות מבינים שאם יתעקשו על פתיחה רק כשתתאפשר סריקת קוד אלקטרוני, הדבר ייעכב את הפתיחה ויגביר את הלחץ ואת הפתיחות הלא מוסדרות. לכן מנסים לראות כיצד יכולים להתפשר בעניין בלי יותר מידי סיכונים.

בתוך כך, אחרי ההכרזה על סגר בנצרת ועוספיא, במשרד הבריאות שוקלים להטיל סגר גם על כפר קרע, רהט, מסעדה וכפר מנדא. 

קבינט הקורונה החליט לפתוח ביום שלישי את כיתות ה'-ו', בערים הירוקות והצהובות. כדי לאפשר את זה - תחזור מחר תכנית הרמזור, אלא שהציונים יהיו שונים. כל סקלת הציונים זזה חצי נקודה למטה: עיר כתומה תוגדר ככזו מהציון 5.5 במקום 6, ועיר אדומה תוגדר כך מ-7 ולא 7.5.

היישובים שבהם יפתחו הכיתות - הם רק ישובים ירוקים וצהובים, אלא שהרשימה הזו משתנה מעת לעת. כחלק מהמתווה שיציגו מחר משרד הבריאות ומשרד החינוך - הרשימה שתוצג מחר ועל פיה יוחלט באילו ישובים לפתוח את הכיתות - תהיה תקפה למשך 10 ימים, עד שישי הבא. רק אז יעשו שינויים במידת הצורך.