שאול אמסטרדמסקי

רשות המיסים עושה היסטוריה: מהיום עצמאים מגישים דוח שנתי באינטרנט

בלי טפסים ובלי פקקים - שאול אמסטרדמסקי לא יכול לעצור את עצמו מלפרגן לרשות המיסים על ההתקדמות בשירות
שאול אמסטרדמסקי
23 בנובמבר 2020
19:28
עודכן ב 20:42

‫היום לא יום חמישי אבל אני פשוט לא יכול לעצור את עצמי. ‫יש לי משהו חיובי להגיד! ‫רשות המיסים שלחה הודעה היסטורית, נשבע לכם, לא פחות מזה. ‫"דוח שנתי מקוון מלא יוצא לדרך". ימי המשיח הגיעו. ‫

החל מינואר הקרוב, שזה ממש אוטוטו, ‫העצמאים והעצמאיות בישראל ‫לא יצטרכו לעשת את השטות המטופשת הזאת ‫סביב הדוח השנתי למס הכנסה. ‫לא נצטרך יותר להגיש את הדוח באינטרנט ‫ואז להדפיס את אותו דוח בדיוק, ‫להכניס אותו למעטפה, ‫לנסוע בגשם, בפקקים, לרמלה, ‫לחפש חניה ואז להגיש אותו פיזית. ‫לא צריך יותר, נגמר. ‫רק באינטרנט. השנה היא 2021, רשות המיסים התחברה לאינטרנט. ‫

ועכשיו בלי ציניות, ‫אנחנו כבר כמה שנים מותחים ביקורת ‫על רשות המיסים על הדבר הזה, ‫אבל האמת היא שזה היה אתגר מורכב ‫גם טכנולוגית, גם בירוקרטית וגם אנושית. ‫ועדי עובדים, אתם יודעים. ‫אבל הנה, נדמה שהם פתרו אותו ‫והחל מינואר הקרוב זה אמור לעבוד.

‫איך זה אמור לעבוד? זה מה שהסבירו לי ברשות: ‫עצמאים ועצמאיות פשוט יגישו ‫את כל הדברים באינטרנט. ‫אם הם הגישו את כל המסמכים ולא חסר כלום ‫הם יקבלו על המקום ‫הודעה אוטומטית שהדוח הוגש וזהו. ‫ואז, אם הדוח שלכם לא מורכב באיזושהי צורה, ‫ואצל רוב העצמאיות והעצמאים הוא לא מורכב, ‫תוך שבועות ספורים, ‫אם מגיע לכם החזר מיסים, ‫אתם תקבלו אותו ישירות לחשבון הבנק. ‫אמריקה!

‫עכשיו יש לי רק בקשה אחרונה מרשות המיסים, ‫אם אתם מסוגלים רק לעשות את הדבר הנוסף הזה ‫של לגרום למחשב שלכם ‫לדבר עם המחשב של ביטוח לאומי ‫לפני שנת 2045, ‫אם תצליחו את זה, אני אישית ‫מגיש אתכם לפרס נובל לשלום.