צילום: מרים אלסטר, פלאש 90 / אי-פי

אשכנזי ושר החוץ של האמירויות: חובה לשפר את הסכם הגרעין

בכינוס סגור הציגו שרי החוץ חזית אחידה. הם הוסיפו כי הם "מעודדים מרצון ממשל ביידן להתייעץ על האיום האיראני" • גורם בממשל טראמפ לכאן חדשות: "איראן היא גם האיום הגדול ביותר, אבל גם הגורם שמאחד את מדינות האזור. מעוניינים שבעלי בריתנו יעבדו ביחד - אסור לחזור להסכם הגרעין הישן"
עמיחי שטיין
24 בנובמבר 2020
08:10

תיאום בין ישראל לאמירויות בנוגע לאיום האיראני: שר החוץ גבי אשכנזי ומקבילו האמירתי, עבדאללה בן זיאד, הביעו עמדה משותפת לגבי האיום האיראני והצורך בשיפור ההסכם הגרעין. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בכינוס סגור של מכון מחקר, הוסיפו השרים כי הם מעודדים מהמסרים של ממשל ביידן המשדרים מאמץ חדש בטיפול בנושאים הקשורים לאיום האיראני. עוד ציינו כי הנשיא הנבחר מאותת גם על כוונה לשתף שותפים אזוריים מהמזרח התיכון בדיונים בנושא איראן.

בהקשר של תיאום בין ישראל למדינות המפרץ בנושא האיראני ומטרת ממשל טראמפ לייצר חזית משותפת, אומר גורם בממשל לכאן חדשות: "איראן היא גם האיום הגדול ביותר, אבל גם הגורם שמאחד את מדינות האזור. מעוניינים שבעלי בריתנו יעבדו ביחד כדי להתמודד עם האיום האיראני - אסור לחזור להסכם הגרעין הישן". זאת בהמשך לשיחות ולביקורים של בכירי ממשלו של הנשיא טראמפ בתקופה האחרונה באזור, כולל פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו בשבוע שעבר.