ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ לראשי מטות: אנחנו בדרך לבחירות

בכחול לבן שוקלים להביא חוק שלהם לפיזור הכנסת: לא נאפשר ליש עתיד להוביל
זאב קם
24 בנובמבר 2020
07:36

המשבר בקואליציה: בכחול לבן שוקלים להביא בעצמם חוק לפיזור הכנסת לקראת השבוע הבא, כדי להיות אלו שמובילים את המהלך ולא לאפשר ליש עתיד להיות אלו שחתומים על פיזור הכנסת. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אתמול הודיע יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד כי ביום רביעי הבא הוא יעלה את החוק לפיזור הכנסת והפעם הוא לא ימשוך אותו בחזרה.

בכחול לבן לא רוצים לאפשר ליש עתיד להוביל את המהלך לפיזור הכנסת ולכן שוקלים להוביל אותו בעצמם באמצעות חוק משלהם. עם זאת, יו"ר המפלגה בני גנץ טרם הכריע סופית בנושא. בנוסף, אתמול הבהיר גנץ בשיחה עם ראשי מטות בכחול לבן שהוא "לא רואה איך נושא תפקוד הממשלה משתנה ולכן אנחנו בדרך לבחירות". בכירים בסביבתו של גנץ הוסיפו שלאחר חילופי הדברים אמש בין נתניהו וגנץ בישיבות סיעות כחול לבן והליכוד - "הסיפור למעשה נגמר ואין דרך למנוע את הבחירות".

בתוך כך, שר המדע יזהר שי מכחול לבן אמר היום בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי במפלגה ישקלו להצביע יחד עם יש עתיד על הצעת הפיזור. "נשתף פעולה עם כל מי שיש לו מכנה משותף איתנו", אמר.

מוקדם יותר השבוע פורסם כי אחרי ההודעה על הקמת ועדת הבדיקה הממשלתית לפרשת הצוללות, גנץ הבהיר בשיחות סגורות כי "זו רק הפעימה הראשונה". עוד הזהיר שר הביטחון בשיחה כי ""לא נהסס להשתמש בכל היכולות שלנו גם בכנסת, כדי להבטיח את יציבות הממשלה". הוא הוסיף: "הולך להיות שבוע קשה, תתכוננו למתקפות".