מחאת בלפור
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כפי שפורסם בכאן חדשות: כתבי אישום הוגשו נגד אחד ממובילי המחאה נגד רה"מ ופעילה נוספת

עו"ד גונן בן יצחק נאשם בהפרעה לשוטר ובהתקהלות אסורה. מפגינה בשם בר בנימין מואשמת בתקיפת שוטר
תמר אלמוג
24 בנובמבר 2020
10:32

ההפגנות נגד ראש הממשלה: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שלישי) שני כתבי אישום נגד מפגינים מול בית ראש הממשלה בבלפור ובהם עו"ד גונן בן יצחק, ממובילי המחאה. בן יצחק נאשם בהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ובהתקהלות אסורה. כתב אישום נוסף הוגש נגד מפגינה בשם בר בנימין בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והתקהלות אסורה.

מכתב האישום נגד בן יצחק עולה כי במהלך הפגנה בחודש יולי הוא לא נענה לקריאות השוטרים והמשיך להפגין שלא כדין ואחר כך קרא למפגינים אחרים לרוץ לעבר משאית המכת"ז המשטרתית, נעמד מולה וחסם את נתיב נסיעתה. אחר כך נשכב מתחת למכת"ז ונאחז בה כדי למנוע את המשך התקדמותה ולסכל את השימוש בה. לבסוף השתמשו השוטרים בכוח כדי לפנותו מן המקום.

בן יצחק מסר בתגובה: "אמשיך במאבק להגנת הדמוקרטיה בצורה חוקית כפי שעשיתי עד כה יחד עם אחרים".

מכתב האישום נגד בר בנימין עולה כי סירבה לפנות את הכביש לאחר שהמשטרה דרשה זאת מהמפגינים וכאשר שם השוטר את ידו על גבה כדי לפנותה היא הסתובבה לעברו, ריססה על פניו גז פלפל ממכל שנשאה בכליה, וניסתה לברוח מהמקום.

מתנועת הדגלים השחורים נמסר בתגובה להגשת כתב האישום נגד בן יצחק: "דגל שחור מתנוסס מעל המעשים של משטרת נתניהו. ממשלת ישראל רודפת באמצעות דורון ידיד את מובילי המחאה נגד השחיתות. משטרת ישראל הופכת להיות זרוע ביצועית בארגון הפשע והרשע של בנימין נתניהו. גנץ, אשכנזי וניסנקורן צריכים להתבייש בכך שהם משתפים פעולה עם הרדיפה הפוליטית הזאת״.

בסוף השבוע פורסם בכאן חדשות כי מתגבשים כתבי אישום נגד כמה ממובילי המחאה בבלפור בגין פגיעה בסדר הציבורי. עוד דווח כי המשטרה מבקשת מהפרקליטות אישור לפתוח בחקירה נגד פעילת הימין אורלי לב ופעיל השמאל סדי בן-שטרית. בן שטרית השווה בין נתניהו להיטלר, ולב עשתה זאת לתובעת במשפט נתניהו - עו"ד ליאת בן ארי.