-
שאול אמסטרדמסקי

מלחמת התשה: בלי בריאות נפשית - לא ננצח את המגפה

קורונה לקחה לנו את כל הכיף מהחיים, וכבר הרבה זמן שאין את כל הדברים הקטנים שבנו את הכיף שלנו בחיים. מה הפלא שאנחנו כל כך מותשים? בשביל להיות מסוגלים להתמודד עם המגפה אנחנו מוכרחים להחזיר חלק מחיי הפנאי והתרבות שלנו בחזרה
שאול אמסטרדמסקי, פרשנות
24 בנובמבר 2020
19:19

הקורונה לקחה לנו את כל הכיף מהחיים. את האפשרות ללכת עם חברים לשתות משהו, או לצאת עם מישהי לסרט או להתאהב במישהו בארוחה טובה במסעדה. אי אפשר ללכת להצגה, אי אפשר ללכת למחול, אי אפשר ללכת למוזאון, אי אפשר לספרייה לקחת ספר, אי אפשר ללכת לכדורגל, למשחקים, למסיבות. אי אפשר את כל הדברים הקטנים שבנו את הכיף שלנו בחיים ואת חיי הקהילה שלנו את הקשרים שלנו עם חברים ועם משפחה.

מה נשאר לנו? נשאר לנו ילדים שבורים עם מערכת חינוך שלא מתפקדת ועבודה. למי שנשארה עבודה. מה הפלא שאנחנו כל כך מותשים? בשביל להיות מסוגלים להתמודד עם המגפה אנחנו מוכרחים להחזיר חלק מחיי הפנאי והתרבות שלנו בחזרה. זה לא רק עניין כלכלי של צריך לסייע לענפי הבידור והפנאי והאוכל, זה גם עניין נפשי של להיות מסוגלים להתמודד עם זה.

כי בלי בריאות נפשית לא תהיה בריאות פיזית, ולא יהיו אנשים שיהיו מוכנים לעמוד בהנחיות והמגבלות וההוראות. לא יהיו. יש לזה פתרונות. אם תסתכלו למשל על אירופה, אז גם בחורף, בשיא החורף, בשיא הקור, הם עדיין מסוגלים לנהל חיי תרבות בחוץ, פשוט עם מעילים וכפפות וצעיפים, אני לא יודע מה. אפשר לפתור את זה. אבל בשביל להתמודד עם המגפה משהו מחיי הפנאי מוכרח לחזור. אחרת יהיה לנו נורא קשה לעבור את המגפה הזאת.