תיעוד מבני ברק

זריקות אבנים ואלימות: חיילי פיקוד העורף מותקפים בבני ברק

בימים האחרונים בוצעו כמה תקיפות מצד אנשי הפלג הירושלמי. חייל שמוצב בעיר סיפר לכאן חדשות: "אני מרגיש כאילו אני הולך באמצע כפר ערבי עם דגל ישראל. אף אחד לא אומר כלום כי מפחדים". בפיקוד העורף החליטו שהחיילים לא יעברו באזורים הבעייתיים בעיר
דניאל אלעזר
24 בנובמבר 2020
21:17

לחיילי פיקוד העורף חלק גדול בכך שבני ברק הפכה לעיר ירוקה, אך בימים האחרונים נרשמו כמה תקיפות של חיילים על ידי אנשי הפלג הירושלמי. היום (שלישי) פורסם בחדשות הערב כי התקיפות כוללות אלימות מילולית ופיזית, וחלק מהחיילים אף פנו למפקדיהם וביקשו להסתובב ללא מדים בעיר. 

חייל שהוצב בעיר סיפר לכאן חדשות: "אם הייתי יכול להעביר את הפרצופים שאני מקבל הייתם בהלם. אני מרגיש כאילו אני הולך באמצע כפר ערבי עם דגל ישראל". עוד ציין כי יש לו חבר שהותקף באלימות פיזית, וגם הוא עצמו חווה זריקת אבנים: "זה קורה אבל אף אחד לא אומר כלום כי מפחדים לפתוח את זה". 

על חלק מהפשקווילים בבני ברק נכתב: "חיילים וחיילות הסתלקו ממחננו". בפיקוד העורף פנו למשטרה ולעירייה כדי לשמור על ביטחונם של החיילים, שצפויים להישאר בעיר בזמן הקרוב. עם זאת, הוחלט שהם לא יעברו יותר באזורים הבעייתיים כדי לשמור על ביטחון החיילים. חבר מועצת העיר יעקב וידר פנה גם כן למשטרה בדרישה להגביר את האכיפה באזור.