גנץ ונתניהו

סקר כאן חדשות: 51% חושבים שצריך ללכת לבחירות

אם יקים מפלגה בראשותו - הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט מקבל ארבעה מנדטים • אם הכנסת תתפזר 37% חושבים שנתניהו אשם במצב • 56% חושבים שגנץ הקים את ועדת הבדיקת לפרשת הצוללות ממניעיים פוליטיים ו-40% חושבים שהוא לא צריך להוביל את כחול לבן במקרה של בחירות
מיכאל שמש
25 בנובמבר 2020
07:31

סקר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב, חושף כי 51% מהאזרחים בישראל חושבים שצריך לפזר את הכנסת וללכת לבחירות. לפי הסקר, רק 31% חושבים שצריך להמשיך בממשלת האחדות. בתמונת המנדטים, אם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט וחברת הכנסת יפעת שאשא ביטון יקימו מפלגה, כל אחד בראשותו, אז איזנקוט יקבל ארבעה, שניים מהם של הליכוד. שאשא ביטון לא עוברת את אחוז החסימה. 

אם הכנסת תתפזר לדעת 37% בנימין נתניהו הוא האשם העיקרי. עוד עלה מהסקר כי 56% חושבים שגנץ הקים את ועדת הבדיקת לפרשת הצוללות ממניעיים פוליטיים, 40% חושבים שהוא לא צריך להוביל את כחול לבן בבחירות הבאות.

אמש סקר כאן חדשות שפורסם בחדשות הערב בכאן 11 גילה כי גוש הימין-חרדים מגיע לכמעט 70 מנדטים. על פי הסקר, הליכוד זוכה ל-31 מנדטים, ימינה בראשות נפתלי בנט עם 21 ויש עתיד-תלם מקבלת 17 מנדטים. הרשימה המשותפת זוכה ל-11, וכחול לבן יורדת לתשעה מנדטים - מספר זהה לש"ס וישראל ביתנו. יהדות התורה זוכה לשבעה מנדטים ומרצ מגיעה לשישה. 

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה בנימין נתניהו זוכה ל-36% מקולות, כש-57% ממצביעי הימין ו-15% ממצביעי המרכז-שמאל הצביעו עבורו בסקר הנוכחי. בנט זוכה ל-19%, ולפיד ל-11% - והוא גם הזוכה הגדול בקרב מצביעי המרכז-שמאל עם 23%. ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ זוכה ל-6% בלבד בשאלת ההתאמה.