מאחז קומי אורי, ארכיון
צילום: כאן חדשות

שוטר מג"ב נפצע קל כשתושב יצהר פגע בו ברכבו

התושב היה בדרכו להיכנס למאחז קומי אורי, הוא טופל במקום. הנהג ותושב אחר, מאיר אטינגר, נעצרו. המשטרה: הלוחמים סימנו לנהג לעצור, הוא הסיט את רכבו ופגע ברגלו של אחד מהם
כרמל דנגור
25 בנובמבר 2020
08:07

תושב יצהר שניסה להיכנס למאחז "קומי אורי" פגע הלילה (רביעי) ברכבו בלוחם של משמר הגבול. הלוחם נפצע קל וטופל במקום. הנהג ותושב אחר, מאיר אטינגר, נעצרו. ‏בקומי אורי אומרים שהתושב שנהג ברכב נפצע בפניו כתוצאה מאלימות במהלך מעצרו. במג"ב אומרים שהוא חשוד בנסיון דריסה והפרעה לשוטר. המאחז קומי אורי מוגדר כשטח צבאי סגור למעלה משנה.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי: "במסגרת פעילות כוחות מג"ב לאכיפת צו שטח צבאי סגור במאחז, הגיע הלילה רכב לאחת מהחסימות. על אף שהלוחמים סימנו לו לעצור הוא התעלם מהם, הסיט את רכבו וניסה לחמוק תוך פגיעה ברגלו של אחד הלוחמים ובגדר בצד השביל. הלוחם שתיעד את ההתרחשות הותקף על ידי החשוד שצעק לעברו 'מה אתה מצלם, אני אשבור לך את הפלאפון' ובמהלך הניסיון של הלוחמים לעצור אותו וכתוצאה מההתנגדות האלימה שלו הוא נפצע בפניו".

במשטרה ממשיכים ואומרים כי "לאחר שנעצר החלו עשרות רעולי פנים לחסום את צירי היציאה עם אבנים ורכבים כדי למנוע מהלוחמים להוציאו מהאזור ולהעבירו לתחנת המשטרה לחקירה. חשוד נוסף, תושב 'קומי אורי' שחסם בגופו את הרכב המשטרתי ובו העצור, נעצר אף הוא בגין הפרעה לשוטרים וניסיון למנוע מהם להעביר את העצור לחקירה".

בחודש יולי האחרון נפצעו קל במאחז שני לוחמים מג"ב מגז פלפל ומאגרוף, כשבאו לפנות את המקום שהוכרז שטח צבאי סגור. צעיר בן 20 נעצר בחשד שריסס גז פלפל. בעימותים הבעירו עשרות מתפרעים צמיגים, חסמו צירים והשליכו חפצים לעבר הכוחות.

תגיות:
מג"ב
,
יצהר