מיצג מחאה
-

השבוע ה-23 למחאה: שני חשודים נעצרו ועוכבו בגין תקיפה והפרעה לשוטר

אלפים הפגינו סמוך למעון רה"מ בירושלים. המוחים יצאו מקיסריה ומצומת בילו וקוראים להקים ועדת חקירה ממלכתית בנושא פרשת הצוללות • יאיר נתניהו פרסם סרטון שבו נראים ג'יפים של ארגון הטרור דאעש, ובו כתב: "נזכרתי מאיפה השיירות עם הדגלים השחורים מוכרות לי"
ורד פלמן ואורלי אלקלעי
28 בנובמבר 2020
14:55
עודכן ב 23:39

השבוע ה-23 למחאה נגד ראש הממשלה: שני חשודים נעצרו הערב (שבת) או עוכבו במהלך המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, בגין תקיפה והפרעה לשוטר. מרבית המפגינים עזבו את המתחם והכבישים נפתחו לתנועה. אלפים הפגינו בכיכר פריז בירושלים בקריאה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות. נוסף לכך, קראו המפגינים "כולנו עם גונן בן-יצחק", פעיל המחאה הנאשם שהפריע לשוטר באחת ההפגנות בהן נכח כשנשכב מתחת למכת"זית. 

מוקדם יותר יצאו שתי שיירות מחאה מקיסריה וצומת ביל"ו לעבר בית המשפט העליון בירושלים ולבית ראש הממשלה. המחאה נועדה בין השאר לקרוא להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת פרשת הצוללות וכלי השיט. בשתי השיירות מיצגים של צוללות ומטוסי F-35. את המחאה מארגנות התנועות "הדגלים השחורים" ו"חקירה עכשיו". 

סמוך למעונו הפרטי של נתניהו בקיסריה התכנסו כ-100 מפגינים מתנועת הדגלים השחורים. מולם מפגינים כ-200 מתומכי נתניהו. כוחות משטרה גדולים פעלו במקום להפרדה בין קבוצות המוחים. 

בד בבד, יאיר נתניהו פרסם הערב סרטון שבו נראים ג'יפים של ארגון הטרור דאעש, ובו כתב: "נזכרתי מאיפה השיירות עם הדגלים השחורים מוכרות לי". זמן קצר לאחר מכן הוריד נתניהו הבן את הפוסט. בארגון הדגלים השחורים תקפו בחריפות את הפוסט ואת ההשוואה: "נתניהו האב הוא כישלון בקורונה, בכלכלה וכישלון גם כאב. אב טוב היה מאפשר לבנו לחיות חיים עצמאיים ולקבל את הטיפול לו הוא זקוק".

במחלף חמד עוכב לחקירה הפעיל רמי מתן לאחר שסירב למסור לידי המשטרה תרסיס צבע. "משטרת ירושלים ממשיכה בהתנהלות הבזויה שלה, כשעצרה את גיבור הקרבות בחווה הסינית רמי מתן במחלף חמד", אמרו בארגון הדגלים השחורים. "העובדה שמשטרת נתניהו בפיקודו של דורון ידיד עוצרת מפגין בגלל שחושדים שרשם את כיתוב המילה ׳לך׳ מוכיחה עד כמה משטרת ירושלים היא פלג סורר ופוליטי של משטרת ישראל. הגיע הזמן שמ״מ המפכ״ל כהן יתאפס ויעיף את ידיד מתפקידו״.

ראש השב"כ ומפקד חיל הים לשעבר, עמי איילון אמר כי "אישור מכירת צוללות מתקדמות למצרים, תוך הסתרת ההחלטה ממפקד חיל הים, מרמטכ"ל, משר ביטחון, היא פגיעה חמורה בביטחון מדינת ישראל".

האלוף במיל', עמירם לוין אמר על שר הביטחון בני גנץ כי "אחרי שמי שמכר וממשיך למכור לנו את סיסמתו 'ישראל לפני הכול' שוב מתרפס ושם את ביבי ואת עצמו לפני הכול, כשהקים ועדת דמה, נטולת סמכויות, ועדה שמראש מנועה מלחקור את מכירת הצוללות למצרים. מנועה מהיכולת החוקית לזמן עדים מהדרג המדיני".

אמש פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי הוועדה לבדיקת נושא הצוללות זימנה כבר את ראשוני העדים שיופיעו בפניה בשבועות הקרובים. שר הביטחון לשעבר משה יעלון, ראש המטה המדיני-ביטחוני אלוף במילואים עמוס גלעד, מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר דן הראל ותת אלוף במילואים שמואל צוקר ששימש כראש מנהל הרכש במשרד הביטחון.