-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מינויים בעמידר: ליצמן יביא למינוי מקורבו ליו"ר החברה

היו"ר היוצא קובי אמסלם ניהל מאבק להארכת כהונתו, אך ללא הצלחה. ליצמן דוחף למינוי יאיר זילברשטיין - שמונה לפני שבועיים לחבר בדירקטוריון עמידר. מלשכת ליצמן נמסר: "זילברשטיין הוא מינוי מקצועי שמגיע מהיכרותו עם השר במשרד האוצר ובמכבי"
דנה ירקצי
29 בנובמבר 2020
08:06

שר השיכון יעקב ליצמן יביא למינוי מקורבו, סמנכ"ל הכספים של מכבי שירותי בריאות ויו"ר צוות הבריאות באגף התקציבים יאיר זילברשטיין, ליו"ר עמידר. דירקטוריון החברה צפוי למנות היום (ראשון) יו"ר ומנכ"ל חדשים בישיבה שתתקיים במשרדי החברה שבחולון. כהונתו של היו"ר היוצא קובי אמסלם הסתיימה לפני שבועיים.

אמסלם ניהל באחרונה מאבק להאריך את כהונתו, אך השר ליצמן לא מעוניין בכך. זילברשטיין מונה לפני שבועיים לחבר בדירקטוריון של עמידר. מלשכת ליצמן נמסר כי "יאיר זילברשטיין הוא מינוי מקצועי שמגיע מהיכרותו עם השר במשרד האוצר ובמכבי, ויוכיח את עצמו כפי שהוכיח המינוי של משה בר סימן-טוב לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות".

בד בבד, ימונה גם מנכ"ל חדש לעמידר בהתאם להמלצת ועדת האיתור. חברים בדירקטוריון מספרים כי בתקופה האחרונה הופעלו לחצים מצד לשכת השר ליצמן - להפסיק את פעולות ועדת האיתור, שכן היו"ר החדש הוא זה שצריך להוביל את הוועדה שתבחר את המנכ"ל החדש. מלשכת ליצמן נמסר כי הם לא מתעסקים במינוי מנכ"ל.