מתוך התיעוד
צילום: דיווחים בזמן אמת

סגן ניצב ניסו גואטה מואשם בתקיפת מפגין וצלם עיתונות במחאה נגד רה"מ בירושלים

לפי כתב האישום פנה אחד המפגינים, אל הנאשם והלין בפניו על התנהגותם של השוטרים כלפי המפגינים במקום. בתגובה, הדף הנאשם בחוזקה את המפגין בשתי ידיו בפניו, פעמיים
ורד פלמן
29 בנובמבר 2020
10:31

קצין המשטרה סגן ניצב ניסו גואטה מואשם שתקף מפגין נגד ראש הממשלה נתניהו וצלם עיתונות בהפגנה בירושלים לפני שלושה חודשים. מכתב האישום שהגישה היום (ראשון) המחלקה לחקירות שוטרים עולה כי סגן ניצב גואטה הדף בחוזקה מפגין שמחה באוזניו על התנהגות השוטרים שבפיקודו.

עוד עלה כי מפגין אחר הסיט את מסכת הפנים שעטה גואטה ונמלט. לאחר שנתפס המפגין והובל למקום צדדי הדף גואטה בחוזקה צלם עיתונות והכה בו בעוצמה בפניו. במחלקה לחקירות שוטרים אומרים כי מצופה מכל שוטר לנהוג במקצועיות ולהימנע מאלימות גם כאשר מדובר במצבים מורכבים, ודאי כאשר מדובר בקצין ובמפקד שראוי כי ישמש דוגמא לפקודיו.

לפי מקור המעורה בפרטים, גואטה אמר בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים כי לא היה שום שימוש חריג בכוח מצדו. לדבריו: "הותקפתי על ידי מפגין שהתנפל עליי ופעלתי בהתאם לנהלים. באירועים לא היה מבחינתי שימוש מופרז בכוח". על המפגינים שתועדו בסרטון אמר גואטה כי "הם דיברו אליי בצורה מאיימת, קראו לי נאצי. חלק מהם אפילו תקפו אותי".

גואטה ימשיך בינתיים בתפקידו כקצין אג"מ במרחב ציון של משטרת ירושלים. במשטרה אומרים כי "בעקבות הגשת כתב האישום ולאחר שיתקבלו כל חומרי החקירה ייבחן עניינו כמקובל".