חדד, הבוקר

"עשיתי רק טוב": נתי חדד השתחרר מהכלא

בריאיון לכאן רשת ב סיפר על התנאים הקשים בכלא ועל ניסיון ההתאבדות
חן ביאר
29 בנובמבר 2020
10:56
עודכן ב 12:36

נתי חדד, שהוסגר לישראל לפני כחצי שנה מתאילנד, השתחרר היום (ראשון) מכלא צלמון. בשערי הכלא חיכו לו בני משפחה וחברים והוא פרץ בבכי בזרועות אמו. "אעשה הכול כדי להוכיח את חפותי", אמר.

"אני רוצה להודות לכל האנשים שעשו הכול כדי להחזיר אותי לישראל ולאמא המדהימה שלי", המשיך. "אני מודה על כך שאני עומד על הרגליים ועשו הכול כדי להוכיח את האמת שלי, שאני אדם טוב ולא עשיתי שום דבר. כל החיים שלי עשיתי טוב, בזכותכם הוכחתי את האמת שלי". 

בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב תיאר חדד את המאסר בתאילנד: "הייתי בגיהינום שלוש שנים - הייתי עם 55 אנשים בחדר, תנאים מאוד קשים, אין שם טיפול רפואי, מתקלחים 100 אנשים כל פעם לשתי דקות. כשהגעתי לכלא חרמון חשבתי שאני נמצא בבית מלון, זה מוזר להגיד את זה".

האזינו לריאיון עם נתי חדד בכאן רשת ב

"הפכו אותי למשהו שאני לא" המשיך חדד. "אמרו שאני סוחר סמים, תפסו אותי על תרופות שיש בכל בית. במשך עשר שנים הייתי הראשון להגיע לכל דבר שקורה בתאילנד. פעם הייתי נתי חדד חילוץ והצלה, ביום שנעצרתי – זה נתי חדד העבריין. וזה מה שקרע אותי, ששכחו מה עשיתי".

על ניסיון ההתאבדות בכלא בתאילנד סיפר חדד: "4 חודשים לפני השחרור פותחים לי תיק על תרופות, אני זועק ואף אחד לא עונה. אז אי אפשר לשרוד. שמתי חבל על הצוואר, קשרתי את הידיים והרגליים והייתי צריך לקפוץ – אני אומר תודה לאל שזה לא קרה כי משם הכול השתנה".

חדד הוסגר לאחר שריצה שלוש שנות מאסר בכלא התאילנדי כשהורשע בהחזקת אקדח, ניהול מרפאה והחזקת כדורים בניגוד לחוק. הפרקליטות לא התנגדה לשחרורו בוועדת השחרורים. אמו של חדד המתינה לו מחוץ לשערי הכלא: "רק כשאני אראה את הילד שלי יוצא משער הכלא - אני אאמין".

שחרורו המוקדם של חדד הוא על תנאי, ועליו לקיים את הסעיפים הבאים: מעצר בית בין השעות 22:00 ועד השעה 05:00 למחרת; התייצבות בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו אחת לשבועיים, בכל שבוע הראשון והשלישי לחודש; התייצבות לביקורת בפני ועדת השחרורים ב-23 במאי 2021 צו עיכוב יציאה מן הארץ עד תום תקופת התנאי.

חדד שוחרר ביוני האחרון מבית הכלא בקוסומוי והגיע לבנגקוק במסגרת תהליך העברתו לישראל. לפני כשנה וחצי הגיש חדד את הבקשה, מדינת ישראל אישרה אותה ולאחרונה הצטרפה תאילנד ואישרה את ההעברה. לאחר שניתן האישור, פעלו האגף הקונסולרי במשרד החוץ, שגרירות ישראל בתאילנד, המחלקה הבין-לאומית בפרקליטות המדינה ושירות בתי הסוהר להעבירו ארצה להמשך ריצוי העונש.

בין האישומים שבהם הורשע חדד: החזקת נשק בלי רישיון, לאחר שבמרפאה שהפעיל נמצאו כלי נשק, והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית ומכירת תרופות שלא כדין. הוא נידון במצטבר למאסר של ארבע שנים וארבעה חודשים. במהלך מאסרו התדרדר מצבו הבריאותי.