מחאת חניכי תנועות הנוער לחזרה לפעילות, יולי האחרון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

קפסולות ו-19 חניכים בשטח פתוח: המתווה המסתמן לחזרת תנועות הנוער

חניכי כיתות ד'-ז' ישובו לפעילות באותן קפסולות בהן הם נמצאים בבתי הספר. חניכי שכבת ט'-י"ב ישובו למפגשי הכנה בלבד. היום ייפגו נציגי מועצת ארגוני ותנועות הנוער עם ד"ר אלרעי-פרייס והשר אלקין כדי לדון במתווה
לירן כוג'הינוף
30 בנובמבר 2020
07:36

נציגי משרד הבריאות סיכמו עם ארגוני ותנועות הנוער כי החניכים בכיתות ד'-ז' יחזרו לפעילות בתנועות בדיוק אותן קפסולות בהן הם נמצאים בבתי הספר. כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. על פי הסיכום, וכפי שהיה נהוג לאחר הסגר הראשון, עד 19 חניכים יהיו יכולים לשהות בשטח פתוח. בנוסף בשל החורף יתאפשרו מפגשים בשטח סגור בנוכחות של עד עשרה חניכים במבנה.

חניכי שכבת ט'-י"ב לא ישובו לפעילות סדירה על פי המתווה משום שקיים קושי בהתאמתו להגדרת הקפסולות במוסדות החינוך. שכבה זו תשוב לעת עתה למפגשי הכנה בלבד.

בתוך כך, היום צפויים להיפגש נציגי מועצת ארגוני ותנועות הנוער עם ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד"ר שרון אלרעי-פרייס ושר ההשכלה הגבוהה והמשלימה זאב אלקין כדי לדון במתווה. בשלב זה במשרד הבריאות נוטים שלא לאפשר את חזרת תנועות הנוער לפעילות בשל העלייה בתחלואה. נציין כי בששת החודשים האחרונים התנהלה פעילות תנועות הנוער בזום, פרט למערך ההתנדבות.