אבו מאזן, רה"מ נתניהו, ארכיון
צילום: גטי אימג'ז

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את העברת כספי המסים לרשות הפלסטינית

גורם המעורה בדיון: 2.5 מיליארד שקלים יועברו לרשות, אך יקוזזו מהם כספי התשלומים שהרשות מעבירה למשפחות מחבלים שביצעו פיגועים. הקיזוז צפוי להסתכם בכ-60 מיליון שקלים בשנה
גילי כהן
30 בנובמבר 2020
05:00

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר אמש להעביר לרשות הפלסטינית את כספי המסים שישראל גובה עבורם, בהמשך לחידוש התיאום הביטחוני והמגעים בין הצדדים, כך פורסם הלילה (שני). לדברי גורם המעורה בפרטי הדיון 2.5 מיליארד שקלים יועברו לפלסטינים, אך על פי החוק הישראלי יקוזזו מהם כספי התשלומים שהרשות מעבירה למשפחות מחבלים שביצעו פיגועים. הקיזוז צפוי להסתכם בכ-60 מיליון שקלים בשנה.

מוקדם יותר החודש אישרו בכירים פלסטיניים לכאן חדשות כי הרשות הפלסטינית מחדשת את התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל וחוזרת לקחת את כספי המיסים ממנה. ההתפתחות התאפשרה בעקבות מכתב שקיבלה הרשות ובו ישראל הודיעה כי היא מחויבת להסכמים בין ישראל לפלסטינים.

בחודש יולי האחרון הודיע יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כי הרשות הפלסטינית מפסיקה לעבוד על פי ההסכמים עם ישראל וכי יוקם מנגנון שיבצע את ההחלטה, זאת על רקע "המשך התעקשות הכיבוש להתכחש להסכמים", כלשונו. ההכרזה של אבו-מאזן הגיעה בעקבות הריסת הבתים בוואדי חומוס שליד צור באהר.