יונתן היילו
צילום: פלאש 90

גופתו של יונתן היילו שהורשע בהריגת גבר שאנס אותו נמצאה בחוף הים

נסיבות המוות טרם התבררו, הגופה נשלחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר
אורלי אלקלעי והדס גרינברג
30 בנובמבר 2020
13:05

יונתן היילו, שהורשע בעבר בהריגת גבר שאנס אותו, נמצא הבוקר (שני) ללא רוח חיים בחוף הים בנתניה. פרמדיקים שהוזעקו למקום נאלצו קבוע את מותו. המשטרה בוחנת את נסיבות המוות וגופתו נשלחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

פרמדיק מד"א עידן סיפר הגיע לחוף עם גילוי גופתו של היילו: "ראיתי גבר שוכב מחוסר הכרה על הסלעים. העברתי אותו לחוף וביצעתי בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

יונתן היילו, בן 32, נשפט בשנת 2013 לעשרים שנות מאסר באשמת רצח ירון איילין, שאנס אותו. בעקבות מאבק ציבורי ומשפטי בשנת 2016 שינה בית המשפט העליון את ההרשעה להריגה וקיצר את עונשו ל-12 שנות מאסר. לאחר שחרורו הוא שב לכלא לשנה נוספת בעקבות הפרה של תנאי השחרור וקשיים שחווה. לאחר השחרור האחרון התקשה יונתן במציאת עבודה. סנגורו אלון אייזנברג אף מתח בעבר ביקורת על הרשות לשיקום האסיר שלא סייעו להיילו.

ספיר סלוצקר עמראן, מתנועת 'שוברות קירות', אחת הפעילות הבולטות שפעלו לשחרורו אמרה לכאן חדשות: "הגיע ליונתן סוף טוב יותר. אני אזכור תמיד את השיחות הארוכות שהיו לנו, בהן דיברנו על החלומות שכבר לא יזכה להגשים. הוא כל כך חיכה להשתחרר מהכלא ולהתחיל חיים חדשים ואחרי חמש שנות מאסר כולנו קיוונו שיוכל סופסוף לקבל תמיכה לעזרה בשיקום, אבל זה לא קרה. המוות שלו אינו מקרה פרטי אלא תעודת עניות לחברה בישראל על היחס שלה לשורדי תקיפה מינית ואסירים משוחררים".