עומר אדם, בילי אייליש, דה ויקנד ושאול אמסטרדמסקי
צילום: אי-פי, יח"צ

השיאן בהאזנות: עומר אדם במקום הראשון בספוטיפיי ובעשירייה הפותחת ביוטיוב

שתי ענקיות הסטרימינג פרסמו את נתוני ההאזנות של 2020. השיר המואזן ביותר בספוטיפיי - Blinding Lights של דה-ויקנד, האמנית במקום הראשון היא בילי אייליש האמריקנית • ההסכת הישראלי המואזן ביותר בספוטיפי: חיות כיס • הסרטון הנצפה ביותר ביוטיוב: "עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי"
שני נחשוני
01 בדצמבר 2020
07:06
עודכן ב 15:46

שירות הסטרימינג הבינלאומי ספוטיפיי פרסם הבוקר (שלישי) את נתוני ההאזנה שלו לשנת 2020 בישראל ובעולם, ומהם עולה כי השיר המושמע ביותר בישראל בשנה האחרונה היה Blinding Lights של דה-ויקנד, האמנית המושמעת ביותר היא בילי אייליש האמריקנית, ושני הפודקאסטים המושמעים ביותר הם חיות כיס ושיר אחד, של תאגיד השידור הציבורי כאן. 

גם ענקית הסרטונים יוטיוב חשפה את הסרטונים הנצפיים ביותר בפלטפורמה לשנה החולפת. הנצפה ביותר הוא "עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי", שיצר תמיר בר במחלקת הדיגיטל של תאגיד השידור כאן. יס דורגה במקום השני, עם פרק 2 מתוך העונה השלישית של פאודה. סדרת הרשת ״משפחת שווץ״ דורגה במקום השלישי עם הפרק "דוכן מיצים".

אחד המתאמים הבולטים בין שתי הפלטפורמות הוא בגזרת עומר אדם, שהורכז כאמן המושמע ביותר בישראל בספוטיפיי. ביוטיוב נמצא אדם במקום התשיעי, ובכך שומר על מקומו המכובד בעשיריה הראשונה של הצפיות מזה שבע שנים ברציפות. 

השיר המושמע ביותר בקרב הישראלים בספוטיפיי הוא Blinding Lights, שהיה גם השיר המואזן ביותר בעולם בשנה זו עם 1.6 מיליאד ההאזנות, הישג גדול לזמר הקנדי ממוצא אתיופי דה-ויקנד. הזמר המואזן ביותר בעולם השנה הוא הראפר הפורטוריקני באד באני, שייצר גם את האלבום המואזן ביותר לשנה זו. בקרב צרכני ספוטיפיי הישראלים, האלבום המואזן ביותר היה דווקא "עומר" של עומר אדם.

ברשימה של ספוטיפיי קיימת השנה נוכחות מוגברת של אמנים וצעירים. אלה לי עם השיר "זוט עני" הגיע למקום ה-38 ברשימה, יסמין מועלם ושקל הגיעו למקום ה-34 עם השיר "מסיבה" ורביב כנר עם השיר "רסיסים" במקום ה-42. אולם ברשימת 100 השירים המואזנים ביותר הייתה נוכחות גם לכמה להיטים ותיקים יותר: השיר "עד מחר" של אביתר בנאי משנת 2009 הגיע למקום ה-43 ואילו השיר "תארו לכם" של שלמה ארצי משנת 2007 הגיעה למקום ה-73 ברשימת השירים המואזנים ביותר בקרב הלקוחות הישראלים של השירות. 

ומה לגבי ייצוג מגדרי? בעוד נשים נעדרות כמעט לחלוטין מרשימת הסרטונים החמים של השנה ביוטיוב, חלה עלייה משמעותית לייצוגן ברשימת הקליפים. נסרין קדרי עם סטטיק ובן אל תבורי בחביב אלבי במקום השלישי, נועה קירל עם מיליון דולר במקום הרביעי, דיקלה יחד עם עידן רפאל חביב, מארק אליהו ודולי ופן ב-ואז את תראי במקום השישי, עדן בן זקן עם עומר אדם בקוקוריקו במקום התשיעי ואלה לי עם עם זוט עני במקום העשירי.

תגיות:
מוזיקה