ההאקרים שפרצו לשירביט: עוד חברות על הכוונת

בלאק שאדו בהתכתבות עם כתבת כאן חדשות: מטרת המתקפה - כסף • בחברת הביטוח לא יודעים כמה לקוחות נחשפו כתוצאה מהתקיפה, מוקד שירות הלקוחות הושבת • ההאקרים השיגו מסמכים של חברת מגדל ביטוח
דנה ירקצי
01 בדצמבר 2020
15:04
עודכן ב 21:25

מה רוצים ההאקרים שפרצו לחברת הביטוח שירביט? בהתכתבות עם כתבת כאן חדשות שבה נשאלו מדוע ביצעו את התקיפה הם טענו כי הם מעוניינים בכסף, והוסיפו כי חברות נוספות נמצאות על הכוונת. כמו כן, ממסמכים שפרסמו הפורצים עולה כי הם השיגו מסמכים של חברת "מגדל ביטוח". 

קבוצת ההאקרים בשם blackshadow קיבלה הבוקר אחריות על האירוע. בהודעה שפרסמה הקבוצה בחשבון הטוויטר מוקדם יותר היום כתבה: "אירוע תקיפת סייבר עצומה על ידי צוות בלאק שאדו על תשתית הרשת של חברת הביטוח שירביט הממוקמת בספרה הכלכלית של ישראל". בהודעה פורסמו מסמכים שנגנבו על פי החשד במסגרת התקיפה. במסמכים פרטים של לקוחות החברה לכאורה ובהם פרטים אישיים כגון כתובת, פרטים של בני משפחה, רישיונות רכב.

ההתכתבות בין בלאק שאדו לכתבת כאן חדשות

חברת הביטוח זכתה לאחרונה במכרז לביטוח עובדי מדינה, ביניהם עובדי כוחות הביטחון. בין היתר פורסמו מסמכים מסוגים שונים של לקוחות, אחד מהם הוא שופט בכיר.

בעקבות התקיפה, בשירות הלקוחות של החברה נרשמו עומסים כבדים. החברה ביטלה את מערך שירות הלקוחות ובמקום זה מפעילה עמדות של מוקדניות עם דף מסרים. המוקדנים לא מספקים תשובות ולא יודעים לענות לשאלות הלקוחות, לרבות בכמה לקוחות מדובר.

המסמכים שפורסמו

"יש חשד שחווינו מתקפת סייבר, אני מציינת שאין בנתונים מידע שיכול לגרום נזק למבוטחים אצלנו", אמרה מוקדנית בשיחה. "כרגע אין לנו מערכות כדי לשרת אתכם, אין לי מושג בכמה לקוחות מדובר. כרגע אין מערכות, אני לא יכולה לעזור לך, אין מה לדאוג".

בשיחה עם כאן חדשות אמר מנכ"ל שירביט צבי ליבושור כי הם לא יודעים מי הביא למתקפה והם לא יודעים בכמה לקוחות מדובר. בתגובה הרשמית של החברה נאמר: "ממידע שנתקבל בחברה ומבדיקות שנערכו קיים חשד לאירוע סייבר נגד החברה, במסגרתו הוצאו מהחברה מסמכי ביטוח. נציין שאין בנתונים שהוצאו מידע שעלול לגרום נזק למבוטחינו. החברה נקטה ותמשיך לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לטפל באירוע ולהבטיח מניעה של הישנות אירועים שכאלה בעתיד. האירוע עודנו בטיפול בשיתוף מערך הסייבר ורשות שוק ההון, בטוח וחיסכון".