הרב נתנאל דרעי

כתב אישום הוגש נגד הרב נתנאל דרעי בגין עבירות מין בתלמידיו

הרב נאשם בריבוי עבירות של מעשה סדום בקטינים, מעשה מגונה ועבירות מין נוספות שביצע בשלושה מתלמידיו, כשהיו בין הגילאים 17-13. דרעי, בן 39 ואב ל-14 ילדים, מנהל את אחת הקהילות הגדולות של חסידות ברסלב בלוד, "קהילת היכל הקודש" ותחתיו מאות תלמידים
צח שפיצן
03 בדצמבר 2020
13:16

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד הרב נתנאל דרעי בגין ריבוי עבירות של מעשה סדום בקטינים, מעשה מגונה ועבירות מין נוספות שביצע בשלושה מתלמידיו, כשהיו בין הגילאים 17-13. דרעי, בן 39 אב ל-14 ילדים, מנהל את אחת הקהילות הגדולות של חסידות ברסלב בלוד - "קהילת היכל הקודש" ותחתיו מאות תלמידים. 

על פי כתב האישום, דרעי, המשמש רב ומנהיג קהילה בלוד, ניהל במסגרת תפקידו בית מדרש ומעביר לאנשי הקהילה וילדיהם שיעורי תורה. בבית המדרש קיים חדר בו העביר הנאשם שיעורי תורה, בין היתר, גם למתלוננים. מתוך חדר הלימוד ישנה גישה לחדר פנימי, אשר שימש את הנאשם למנוחה, ובו הייתה מיטה. "במהלך שיעורי התורה, בהזדמנויות שונות, ביצע הנאשם במתלוננים עבירות מין בחדר הפנימי, תוך שהוא מציין בפניהם כי קרבתם אליו תעניק להם מעמד גבוה וכי הוא עתיד לשדכם עם אחת מבנותיו", נכתב בכתב האישום. 

נגד הרב הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים ובה הובע חשש משיבוש אפשרי של הליכי משפט. "המשיב הינו רב ומנהיג של קהילה סגורה וקטנה ובעל מעמד, כח והשפעה אדירים בקהילה", צויין בבקשה. "מטבע הדברים, קיים חשש ממשי שהמשיב או מי מבני הקהילה ינסו לשבש הליכי משפט ואף להפעיל לחץ על משפחות המתלוננים". 

בשבוע שעבר המשטרה ערכה לראשונה עימות בין הרב נתנאל דרעי מלוד ובין תלמידיו שהתלוננו נגדו, ואלו הטיחו בו את המעשים המיוחסים לו. בידי המשטרה נמצא סרטון שבו נראה הרב מנשק את אחד המתלוננים. עד כה נחקרו עשרות מעורבים בפרשה, בהם תלמידיו של הרב, והתבצעו בדיקות פורנזיות לפריטים שנלקחו על ידי המשטרה מביתו של החשוד. 

לפני כשבוע פורסמה בכאן חדשות עדותו של מ', בן משפחתו של אחד מהצעירים שהגיש תלונה נגד הרב. בהקלטות שנחשפו בתוכנית "ערב ערב" נשמע בן המשפחה מספר: "הוא עשה להם מעשים מגונים מאוד קשים". מ' התייחס לקהילתו של דרעי וציין: "למה לא באים לחקור את הכת? אנשים שם שבויים ומסכנים. מה שקורה שם זה מלחמת עולם. יש דין רודף וזה יכול להוביל לרצח. אנשים שם עם רצח בעיניים. נשים בעצמן יכולות לרצוח שם".

בקהילתו של דרעי הוציאו "דין מוסר" - המאפשר לפגוע במי שיעיד נגדו. המשטרה פנתה לשני בתי דין רבניים פרטיים כדי שיתנו הסכמה לתלמידים להגיש תלונות. אחד מבתי הדין נעתר לבקשת המשטרה, והוציא פסק דין בנושא.