-
צילום: אי-פי

האם המשבר הפנים-מפרצי עם קטר בדרך לפתרון?

שר החוץ הכוויתי הודיע כי לאחרונה התקיימו שיחות פורות בהמשך למאמצים להשגת פיוס בין קטר לשאר המפרציות. סגן ראש ממשלת קטר ושר החוץ הקטרי השיב: זהו צעד חשוב לעבר פתרון המשבר במפרץ. שר החוץ הסעודי: מקוה שהמאמצים יוכתרו בהצלחה
רועי קייס ועידו קורן
04 בדצמבר 2020
16:19
עודכן ב 17:21

לקראת שלום פנים-מפרצי? שר החוץ הכוויתי, השייח' מוחמד נאסר מוחמד א-סבאח, הודיע היום (שישי) כי לאחרונה התקיימו שיחות פורות בהמשך למאמצים להשגת פיוס בין קטר לשאר המפרציות. עוד מסר כי כל הצדדים הדגישו כי הם שוקדים להגיע להסכם סופי שיביא לסולידריות בין כולם ושישרת את האינטרסים של האזור. ההשר הכוויתי הביע הערכה לתפקידו של יועצו של נשיא ארצות הברית, ג'ראד קושנר, בנושא. שר החוץ הסעודי פייסל בן-פרחאן הודה לכוויתים על מאמציהם וסיפר שהוא מצפה שהמאמצים יוכתרו בהצלחה.

דברי השר מעידים על התקדמות משמעותית בפתרון המשבר בין קטר למדינות המפרץ, שהחל ב-2017. בתגובה להודעת השר, סגן ראש ממשלת קטר ושר החוץ הקטרי, מוחמד בן עבד א-רחמן אל ת'אני, אומר כי  זהו צעד חשוב לעבר פתרון המשבר במפרץ. הוא הודה לכווית על מאמצי התיווך והביע הערכה למאמצים של ארצות הברית. "מה שעומד מבחינתנו בראש סדר העדיפויות הוא האינטרס והביטחון של עמי המפרץ והאזור", ציין. 

מוקדם יותר אמר שר החוץ הקטרי שכל פתרון לסכסוך צריך להיות כולל. הוא הביע תקווה שהדברים ינועו בכיוון הנכון ואמר כי הם אופטימיים. הבכיר הקטרי הדגיש כי למשבר במפרץ אין שום קשר לסוגיית נרמול היחסים עם ישראל, והוסיף כי מהלך מהסוג הזה בעת הנוכחית לא יוסיף שום ערך לעם הפלסטיני.