ג'מאל אחמד, נורה הלילה למוות בכאבול
צילום: באדיבות המשפחה

בתוך שעות: שני צעירים נורו למוות בכאבול וברהט

בן 27 נורה למוות בקטטה בכאבול, הרקע לאירוע הוא סכסוך ממושך בין שתי משפחות. פלסטיני בן 23 נורה למוות בקטטה ברהט. מתחילת השנה נרצחו 86 אזרחים ערבים
חן ביאר, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
04 בדצמבר 2020
23:36
עודכן ב 06:52

חשד לרצח בצפון: ג'מאל אחמד בן 27 מכאבול שבצפון, נורה הלילה (שישי) למוות ביישובו. מפרטים ראשונים עולה כי הירי בוצע במהלך קטטה על רקע סכסוך ממושך בין שתי משפחות, במסגרתו נרצח בקיץ בן של אחת מהן. מותו של אחמד נקבע בבית החולים רמב"ם בחיפה. זמן קצר לאחר מכן, נורה למוות צעיר פלסטיני בן 23 משכם בקטטה ברהט. מותו נקבע בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מדובר בסכסוך בתוך פלגים של משפחה מורחבת.


במסגרת הסכסוך בין המשפחות, בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד אחמד עכריה, בן 23 מכאבול, המואשם שרצח את בן היישוב אחמד ריאן בחודש יולי האחרון. על פי כתב האישום, כעשר דקות לפני הרצח, נפצע מיריות קרוב משפחתו של עכריה. עכריה מואשם ברצח ובניסיון לרצח והפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

אמש נורה למוות סמוך לצומת גינתון שבשפלה פהמי חינאווי, כבן 40. הוא נורה כשעצר ברמזור אדום. במקביל בכפר ג'ת שבמשולש נורה מוחמד בדראן, בן 27 מכפר זמר. הוא נפצע אנוש ומת מפצעיו בבית החולים הלל יפה בחדרה. על פי נתוני עמותת "יוזמות אברהם" השנה נרצחו 86 אזרחים ערבים.