עורך הדין עמית איסמן
צילום: דוברות משרד המשפטים

הערכה בפרקליטות: הממשלה לא תאשר את מינוי איסמן

עוד מעריכים בפרקליטות כי אם המינוי כן יאושר צפוי עוה"ד למברגר לפרוש מתפקידו. פרקליט המדינה לשעבר לדור למקורביו: נכשלתי בתפקידי כשהמלצתי על איסמן לתפקיד פרקליט מחוז חיפה
מרדכי גילת
05 בדצמבר 2020
07:45

בפרקליטות מעריכים כי הממשלה לא תאשר את מינויו של עורך הדין עמית איסמן לפרקליט המדינה. כך פורסם אמש (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. בפרקליטות מעריכים שאם המינוי כן יאושר, עורך הדין מומי למברגר, המשמש משנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, יפרוש מתפקידו.

עוד פורסם כי משה לדור, פרקליט המדינה לשעבר שהמליץ לפני שנים על מינוי עורך הדין איסמן לתפקיד פרקליט מחוז חיפה, אומר בשבועות האחרונים כי הוא מצר על ההמלצה. "אם יש מקום שבו נכשלתי בתפקידי כפרקליט המדינה - היה כשהמלצתי על האיש הזה לתפקיד. הוא לא ראוי. הוא יודע להרשים אנשים כלפי מעלה, כלפי מטה הוא מתנהג באופן לא הוגן, לא ענייני ורודה באנשים", אומר לדור לדברי מקורביו.

מוקדם יותר השבוע החליטה ועדת האיתור למינוי פרקליט המדינה פה אחד להמליץ לשר המשפטים אבי ניסנקורן למנות את עורך הדין איסמן לתפקיד פרקליט המדינה ה-12. בהמלצתה, התייחסה הוועדה לבחינה משמעתית שנעשה לגבי שתי אמירות של איסמן מלפני כמה שנים. חברי הוועדה ציינו כי האמירות אינן משקפות את התנהלותו של איסמן, שהביע צער עמוק בנוגע אליהן.