קואלה שנפגע בשריפות הענק
צילום: רויטרס

הערכה: יותר מ-60 אלף קואלות מתו, נפצעו או נעקרו בשריפות היער הענקיות באוסטרליה

הקרן לשימור חיות הבר פרסמה את הנתונים ביחד עם תוכנית להכפלת הקואלות במזרח המדינה עד 2050 • שני פוסומים ננסיים ויצורים אנדמיים זעירים אחרים תועדו באי לראשונה מאז השריפות
איתמר מרגלית
07 בדצמבר 2020
08:34
עודכן ב 14:51

נזקי השריפות באוסטרליה: יותר מ-60 אלף קואלות מתו, נפצעו או נעקרו בשל שריפות היער הענקיות שהשתוללו בקיץ שעבר ברחבי אוסטרליה. כך עולה מהערכות שמפרסמת היום (שני) הקרן העולמית לשימור חיות הבר (WWF).

בקרן מתכננים לפעול להתאוששות אוכלוסיית הקואלות ולהכפיל את מספרן במזרח אוסטרליה עד שנת 2050. במסגרת התוכנית מתכוונים בקרן להפעיל רחפנים שיפזרו זרעי אקליפטוס. עצי האקליפטוס מספקים לקואלות מזון והגנה. כמו כן, תוקם קרן ייעודית שתעודד בעלי אדמות ליצור מקלטים בטוחים עבור הקואלות.

בתוך כך, שני פוסומים ננסיים ויצורים זעירים אחרים האנדמיים באי הקנגורו באוסטרליה, תועדו לראשונה מאז שריפות הענק שהרסו את בתי גידולם בשנה שעברה. הארגון הלא-ממשלתי KGaroo Island Land for Wildlife שיתף תצלומים של פוסומים זעירים הניצבים על אצבעות אנושיות.

משקלו הגדול של הפוסום הוא שבעה גרם והוא מכונה "הפוסום הקטן ביותר בעולם". על פי הדיווחים, בעלי החיים התגלו כמעט שנה מהשרפות הקטלניות של הקיץ האחרון, שאותו כינה ראש הממשלה סקוט מוריסון "הקיץ השחור" באוסטרליה, שבמהלכן נהרגו 33 בני אדם ונהרסו יותר כ-59 מיליון דונם במדינה.