חיילים בקלנדיה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ניסיון פיגוע דקירה במחסום קלנדיה, החשוד נוטרל

על החשוד לא נמצא נשק או סכין. מבירור ראשוני של המשטרה עולה: המאבטחים קראו לעבר החשוד מספר פעמים שיעצור, וכשלא נענה - ביצעו ירי לעבר פלג גופו התחתון • הבוקר נפצעו שישה לוחמי מג"ב מהשלכת בלוקים בעימותים שהתפתחו במחנה הפליטים, הפלסטינים דיווחו על ארבעה פצועים
כתבי כאן חדשות
07 בדצמבר 2020
10:42
עודכן ב 15:20

ראשוני: ניסיון פיגוע דקירה במחסום קלנדיה, החשוד נוטרל. טרם ידוע על נפגעים. על החשוד לא נמצא נשק או סכין. ממשטרת ישראל נמסר כי המאבטחים האזרחיים הבחינו בחשוד שהגיע לכיוון מעבר הרכבים במחסום, שאינו מיועד למעבר הולכי רגל. "מבירור ראשוני עולה כי המאבטחים קראו לעברו לעצור מספר פעמים ומשלא נענה לקריאות, ביצעו ירי לעבר פלג גופו התחתון. כוחות הוזעקו למקום". עוד נמסר כי נסיבות האירוע בבדיקה.

מוקדם יותר היום (שני), שישה לוחמי משמר הגבול נפצעו בהפרות סדר אלימות שבמהלכן פלסטינים השליכו אבנים וחפצים כבדים מגגות. הכוחות הגיבו בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות, והפלסטינים דיווחו כי ארבעה בני אדם נפצעו.

מדובר בכוח של ימ״ס ירושלים (מסתערבים של מג"ב) שנכנס בשעה 8:20 למחנה הפליטים למעצר של יעדים פליליים. נעצרו שני מבוקשים.

הפרות הסדר התרחשו במהלך פעילות מבצעית של כוחות משטרה ומסתערבי משמר הגבול בקלנדיה. כתוצאה מכך נפצעו שישה לוחמים, חלקם טופלו במקום וחלקם פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. הלוחמים הגיבו בירי ובאמצעים לפיזור הפרות סדר.

למקום הוזעקו כוחות נוספים של צה״ל, ולאחר שהושלמו ביצוע שני מעצרים, כלל הכוחות יצאו מהכפר.

משרד הבריאות הפלסטיני מדווח כי ארבעה בני אדם נפצעו מירי חי של הכוחות. הם פונו למרכז הרפואי "פלסטין" שבקלנדיה. לפי הדיווח, שלושה מהפצועים נמצאים בחדר הניתוח, אחד מהם נפגע בחזה ואחד אחר בבטנו. 

השתתפו בהכנת הידיעה: ורד פלמן, רועי שרון וסולימאן מסוודה