וופאא עבאהרה והחשוד ברצח רביע כנעאנה

"לא התכוונתי להרוג אותה. דקרתי אותה פעמיים"

מעצרו של רביע כנעאנה החשוד ברצח גרושתו וופא עבאהרה הוארך בשמונה ימים
חן ביאר
08 בדצמבר 2020
10:05
עודכן ב 10:41

בית משפט השלום בנצרת האריך הבוקר (שלישי) בשמונה ימים את מעצרו של רביע כנעאנה, שנלכד אתמול בחשד לרצח גרושתו וופא עבאהרה. כנעאנה אמר לכתב כאן חדשות: "לא התכוונתי להרוג אותה. דקרתי אותה שתי פעמים. היתר - אנשים עשו".

בטרם הדיון אמר כנעאנה "לא התכוונתי להרוג אותה. זה היה מרוב עצבים. אני אוהב אותה. הסתתרתי ביערות כל הזמן. הסתובבתי ואף אחד לא עזר לי". כנעאנה נלכד אתמול אחרי שלושה שבועות מצוד. השוטרים לכדו אותו בקרבת היישובים עראבה וסכנין, לאחר שגנב רכב. החשוד, שהיה חמוש בסכין, ניסה לדקור שוטר בעת מעצרו.


וופא עבאהרה נדקרה למוות ב-16 בנובמבר לאור יום ברחובות עראבה, עת נהגה במכוניתה. לפי עדי ראייה, כנעאנה התנגש ברכבה, ואז יצא לעברה ודקר אותה. לכנעאנה עבר של עבירות אלימות במשפחה. שלושת השבועות שחלפו מאז הדקירה היו מתוחים למדי עבור בני משפחתה של עבאהרה, שחששו לחייהם כל עוד החשוד במעשה מסתובב חופשי.


ביוני 2019 נאשם כנאענה בתקיפה של גרושתו ובאיומים עליה. לאחר שיצאה עם ילדיה לבית הוריה, שלח לה הודעות מאיימות: "אני לא רוצה לעשות משהו ששנינו נפסיד ממנו ובגדול, אל תכריחי אותי לעשות טעות". עוד כתב: "בשביל הילדים אני לא עושה חשבון למאה מאסרי עולם. אם אני מפסיד אותך לא מעניין אותי מאסר, ואולי לא תלייה". כנאענה הורשע בכתב אישום מתוקן בשתי עבירות של איומים ועבירה של תקיפת בת זוג. נוסף לכך הוא הורשע באיומים על חמותו.