מאיר בן שבת

חשיפה: בכירים בשב"כ מאיימים להתפטר אם ימונה מאיר בן שבת לראש השירות

חצי שנה לפני סיום כהונתו של נדב ארגמן כראש השב"כ, בכירים בשירות אומרים בשיחות סגורות כי אם נתניהו יחליט למנות את ראש המל"ל לתפקיד "זה לא מסיבות מקצועיות, אלא אישיות ופוליטיות • מינויו יפגע בארגון" • בשב"כ סירבו להתייחס לפרסום • דיווח בהארץ: 2 המועמדים לראשות השירות ולפחות 4 בכירים צפויים לפרוש אם בן שבת ימונה
רועי שרון
08 בדצמבר 2020
20:37
עודכן ב 22:23

חשיפת כאן חדשות: בעוד חצי שנה מסיים נדב ארגמן את תפקידו כראש השב"כ, ובשירות חוששים - וכנראה יש להם על מה להסתמך - שראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון למנות את ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת לתפקיד. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

בשיחות סגורות אומרים בכירים בשב"כ: אם ראש הממשלה נתניהו ימנה את מאיר בן שבת לראש השירות, זה לא מסיבות מקצועיות - אלא אישיות ופוליטיות. בן שבת לא מתאים לעמוד בראש הארגון מסיבות מקצועיות. אם הוא ימונה לראש השירות - נפרוש, כי אין לנו אמון בו.


ראש השב"כ נדב ארגמן, צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ההתנגדות של אותם בכירים למינוי אינה בגלל שבן שבת מזוהה עם נתניהו, אלא בגלל שלדברי הבכירים, שעבדו עשרות שנים יחד עם בן שבת בשב"כ ומכירים אותו היטב, כרטיס העבודה שלו והיכולות שלו בתפקידים שמילא הופכים אותו למועמד הפחות ראוי והפחות מתאים. לדבריהם, מינוי שלו לתפקיד - יפגע פגיעה קשה בארגון.

ב"הארץ" דווח כי לפחות ארבעה מבכירי הארגון כיום, שוקלים לפרוש במקרה של מינויו של בן שבת לתפקיד. בנוסף, שני בכירים בשירות שנתפסים כמתמודדים על התפקיד, סגן ראש השירות והסגן הקודם, צפויים לפרוש אם יפסידו בהתמודדות.

מהשב"כ נמסר בתגובה: לא מתייחסים.