מאיר בן שבת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשיפת כאן חדשות | שב"כ מגיב: השיח התקשורתי - לא נכון שיתקיים

בכירי שב"כ לשעבר התייחסו לפרסום. ליאור אקרמן אמר: "המינויים בתקופה האחרונה - בנאמנות עיוורת לרה"מ" • עדי כרמי השיב מהצד השני: "יש שלושה מועמדים וכולם ראויים"
רועי שרון
09 בדצמבר 2020
10:53
עודכן ב 11:17

חשיפת כאן חדשות: בשירות הביטחון הכללי התייחסו היום (רביעי) להתנגדות בארגון למינוי ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, לראש השב"כ, שפורסמה אמש בחדשות הערב בכאן 11. בשירות כתבו בהודעתם כי "השיח התקשורתי בתקופה האחרונה אודות מידת התאמה של מועמד כזה או אחר, זר לנו כארגון חשאי ונכון שלא יתקיים".

בכיר שב"כ לשעבר ליאור אקרמן התייחס הבוקר לפרסום ואמר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי "לגיטימי שהמועמדים מבפנים יתנגדו למינוי החיצוני לכאורה, אך יש משהו בטענות שנשמעות. הוא עסק רבות בעבודת מטה. כראש מרחב, תפקיד מקצועי - הגיעו ביקורות".

אקרמן הוסיף על בן שבת כי "חסר לו רקע במגזר הערבי ובשטח - בהפעלת סוכנים. זה לא אסוני, אך זה לא האיש הנכון לתפקיד. זה לא סוד שהמינויים בתקופה האחרונה נעשים בנאמנות עיוורת לראש הממשלה".

האזינו לריאיון עם בכירי שב"כ

בכיר שב"כ לשעבר עדי כרמי השיב כי "יש שלושה מועמדים וכולם ראויים". כרמי הסביר שלאורך השנים הם ביצעו תפקידים מקבילים - ולכן קשה להכריע". על בן שבת אמר "לא נכון להגיד שהוא לא ביצע תפקידי שטח".

בעוד חצי שנה מסיים נדב ארגמן את תפקידו כראש השב"כ, ובשירות חוששים - וכנראה יש להם על מה להסתמך - שראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון למנות את ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת לתפקיד. כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11.

בשיחות סגורות אומרים בכירים בשב"כ: אם ראש הממשלה נתניהו ימנה את מאיר בן שבת לראש השירות, זה לא מסיבות מקצועיות - אלא אישיות ופוליטיות. בן שבת לא מתאים לעמוד בראש הארגון מסיבות מקצועיות. אם הוא ימונה לראש השירות - נפרוש, כי אין לנו אמון בו.