לוחם בצה"ל

כוכבי: "תקפנו השנה כ-500 מטרות בכל הזירות וביצענו מבצעים חשאיים רבים"

הרמטכ"ל מסכם שנה ואומר: "ההתבססות האיראנית בסוריה בהאטה – אך לא הושלמה" • הוא הוסיף: אנו פועלים בשש זירות באופן אינטיסיבי, חלקן באופן יומי וחלקן באופן שבועי או חודשי
כרמלה מנשה ורועי שרון
10 בדצמבר 2020
17:00

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי סיכם את השנה החולפת, ואמר היום (חמישי) כי "ההתבססות האיראנית בסוריה נמצאת במגמת האטה ברורה, כפועל יוצא של פעילות צה"ל, אך יש לנו עוד כברת דרך". הוא הוסיף: "תקפנו השנה כ-500 מטרות בכל הזירות, ובנוסף ביצענו מבצעים רבים בממד החשאי".

הרמטכהרמטכ"ל אביב כוכבי

כוכבי התייחס גם למבצעי הסייבר ההתקפיים שצה"ל מבצע ואמר: "מרחב הלחימה המשמעותי שהשתנה הוא ממד הסייבר. בו ביצענו מבצעים התקפיים רבים". בצה"ל מדווחים על עלייה השנה בפעילות הסייבר, בהגנה ובהתקפה, שבוצעה באגפי התקשוב והמודיעין. 

לדברי הרמטכ"ל, "המזרח התיכון הוא האזור המשוסע, המפולג והאלים ביותר בעולם. אנו פועלים בשש זירות באופן אינטנסיבי, חלקן באופן יומי וחלקן באופן שבועי או חודשי. מהלכי הנורמליזציה במזרח התיכון הם בעלי השפעה חיובית על בריתות והיבטי ביטחון. בתוכנית הרב שנתית נכפיל את היקפי החימושים המדויקים".

בצה"ל סיכמו את השנה החולפת בירידה דרמטית בנתוני הטרור: בעוד שב-2018 וב-2019 נהרגו 25 ישראלים, תשעה מכוחות הביטחון ו-16 אזרחים, כתוצאה מפעילות טרור, השנה נהרגו שני ישראלים, לוחם גולני ליד ג'נין ואזרח שנדקר למוות בפתח תקווה. בנוסף, בשנת 2018 נורו, לפי צה"ל, 1,164 רקטות ופצמ"רים לשטח ישראל, בשנת 2019 נורו 1,296 רקטות ופצמ"רים, והשנה הנתון הסתכם ב-174 שיגורים.