בדיקות במתחמי דרייב אין במודיעין
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

יום 12 ברצף: יותר מ-1,000 נדבקים ביממה

אתמול אובחנו 1,865 נדבקים חדשים בקורונה • שיעור הבדיקות החיוביות 2.7% • הוועדה המייעצת של ה-FDA אישרה את חיסון פייזר, אדלשטיין בירך: "בשורה ענקית" • מקדם ההדבקה הארצי ירד ל-1.2
מערכת כאן חדשות
11 בדצמבר 2020
09:14

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי אתמול אובחנו 1,865 נדבקים חדשים בקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 2.7% מתוך כ-71 אלף בדיקות. 320 מהחולים מוגדרים במצב קשה, מתוך 16,198 חולים פעילים. מספר המתים מתחילת המגפה בארץ עומד על 2,962. מדוח אמ"ן שפורסם היום עולה שהממוצע השבועי של נדבקים חדשים ליממה עומד על 1,603. מקדם ההדבקה הארצי ירד ל-1.2. 

שר הבריאות יולי אדלשטיין בירך הבוקר על אישור החיסון של פייזר בוועדה המייעצת של ה-FDA ואמר כי "אני שמח שהחיסון של פייזר עבר שלב קריטי באישור FDA. זו בשורה ענקית גם לאזרחי ישראל. הנחיתי את אנשי משרדי לבדוק את האישור ולהגיש את המלצותיהם בימים הקרובים. בינתיים משרד הבריאות  ממשיך בהתקדמות ובהיערכות למבצע חיסונים רב היקף שיתחיל כבר במהלך החודש". 

הוועדה של ה-FDA אישרה הלילה את החיסון של חברת פייזר נגד קורונה. 17 מומחים בוועדה תמכו באישור החירום, מול ארבעה שהתנגדו ונמנע אחד. יש לציין כי מנהל התרופות האמריקני (FDA) טרם נתן את אישורו הסופי, שאמור להתקבל בימים הקרובים. 

אתמול אמר יו"ר ועדת חיסוני הקורונה, ד"ר בועז לב, כי נראה שמבצע חיסוני הקורונה ייפתח גם לשאר חלקי האוכלוסייה. כך פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. הסיבה למהלך - חשש שהמרפאות לא יהיו מלאות במתחסנים.

מנכ"לי קופות החולים הדגישו אתמול בפני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישה שנערכה עימו כי הם מבקשים לפתוח את מבצע החיסונים גם לכלל האוכלוסייה במקביל לתעדוף. כמה מקופות החולים פנו בימים האחרונים למשרדי הממשלה בדרישה שהמדינה תתחייב לשאת באחריות ככל שיוגשו נגדן תלונות על נזקים שנגרמו לכאורה בעקבות חיסוני הקורונה.

בתוך כך, לאחר שהממשלה ביטלה את העוצר הלילי וההגבלות בחג החנוכה, גורמי המקצוע מעריכים כי התחלואה תטפס כבר בשבוע הבא, או אולי בעוד שבועיים ליעדים שהוגדרו - והגבלות "ריסון מהודק" ייכנסו לתוקפן. בד בבד, בריאיון לרומי נוימרק בחדשות הערב, אמר ממונה הקורונה הפרופסור נחמן אש כי "בימים הקרובים נודיע על קיצור הבידוד ל-10 ימים".

תגיות:
קורונה