דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

ביהמ"ש העליון בארה"ב דחה ערעור נוסף של טראמפ על תוצאות הבחירות

את הערעור הגישה מדינת טקסס, בגיבוי טראמפ ורפובליקנים נוספים, בדרישה לפסול את התוצאות בארבע מדינות בהן הפסיד הנשיא. דחיית הבקשה סוגרת למעשה את האפשרויות המשפטיות של טראמפ לערער על הפסדו בבחירות. "בית המשפט העליון אכזב אותנו מאוד. חסר חוכמה, חסר אומץ", תקף הנשיא בטוויטר • ביום שני הקרוב יתכנסו האלקטורים ויבחרו רשמית בג׳ו ביידן לנשיא הבא
נתן גוטמן
12 בדצמבר 2020
04:02
עודכן ב 09:42

בית המשפט העליון של ארצות הברית דחה הלילה (שבת) ניסיון נוסף של דונלד טראמפ לערער על תוצאות הבחירות לנשיאות. השופטים דחו על הסף תביעה אותה הגישה מדינת טקסס בדרישה לפסול את תוצאות הבחירות בארבע מדינות בהן הפסיד הנשיא טראמפ. טראמפ וכן רפובליקנים רבים הצטרפו לתביעה.

דחיית הבקשה סוגרת למעשה את האפשרויות המשפטיות של טראמפ לערער על הפסדו בבחירות. ביום שני הקרוב יתכנסו האלקטורים ויבחרו רשמית בג׳ו ביידן לנשיא הבא. טראמפ תקף את ההחלטה של בית המשפט וכתב בטוויטר שלו: "בית המשפט העליון אכזב אותנו מאוד. חסר חוכמה, חסר אומץ".

מוקדם יותר השבוע הנשיא טראמפ ספג תבוסה גם בקונגרס, כאשר בית הנבחרים אישר ברוב מוחץ את הצעת החוק בנושא משרד ההגנה, על אף שהנשיא היוצא איים להטיל עליו וטו אם לא יחוקק הקונגרס חוקים נגד טוויטר, פייסבוק וענקיות אחרות ברשתות החברתיות. טראמפ טען כי החברות הללו נקטו מדיניות מפלה כלפיו במהלך הבחירות לנשיאות.

אמנם בית הנבחרים נשלט בידי הדמוקרטים אך הצעת החוק זכתה גם לתמיכה נרחבת בקרב הרפובליקנים ועברה ברוב של 335 צירים לעומת 78 - מספר גדול בשיעור ניכר משני השלישים שנדרשים לסכל וטו נשיאותי. כעת תעבור ההצעה לסנאט להשלמת החקיקה.