גנץ, נתניהו, לפיד, בנט, סער

השבוע קמה בישראל מפלגה חדשה - המצע שלה: להחליף את נתניהו

כל עוד נתניהו בסביבה - אי אפשר לדבר על הבריאות, על המשבר הכלכלי, על החינוך, או אפילו על ההסכם האפשרי של ביידן עם האיראנים. סדר היום נסוב על עניין אחד: כן ביבי, לא ביבי. וזהו
ירון דקל, פרשנות
12 בדצמבר 2020
08:31

השבוע קמה בישראל מפלגה חדשה. המצע שלה כרגע: להחליף את נתניהו. המפלגה החדשה, עדיין נטולת השם, הראתה נוכחות מרשימה בסקרים, יום אחרי ההכרזה. לפי שעה היא מצטרפת ללא מעט מפלגות שחרטו על דגלן את אותה אג'נדה: רק לא ביבי. האם יצליחו חבריה להציג סדר יום אחר מזה שתקף אותנו בשלוש מערכות בחירות? נחכה ונראה.

שאלה אחת כדאי כנראה להוריד הפרק. שאלה שרבים מאנשי המחנה היריב לנתניהו נשאלים שוב ושוב: האם הם מתחייבים לא לשבת בעתיד, בממשלה של נתניהו? שאלה מצחיקה, והאמת לא רלוונטית. הרי בבחירות האחרונות שאלנו שוב ושוב את יריביו של ראש הממשלה את שאלה זו, ושמענו את אותה תשובה: לא נשב תחת ביבי. אפילו שפם אחד גולח לשם כך. נו, אז מה? הבטיחו. הבטיחו, אבל לא הבטיחו לקיים.

למה התקשורת מאוהבת בגדעון סער ומי יותר ימני - הוא או נתניהו? | האזינו להסכת "עוד יום"

עכשיו זה כנראה מיותר לחלוטין להפציר בפוליטיקאים שלנו להתחייב למה יעשו בעתיד אם נתניהו יקבל מנדט להרכיב ממשלה. חוץ מזה, נראה שכל עוד נתניהו בסביבה, יהיה קשה, אולי בלתי אפשרי, לקיים פה דיון על נושאים אחרים. לא תחום הבריאות הכואב, לא על המשבר הכלכלי, לא חינוך, לא תחבורה ולא היחס לקשישים. אפילו לא על ההסכם של הנשיא הנבחר ביידן עם איראן.

כל עוד נתניהו בסביבה, סדר היום נסוב על עניין אחד: כן ביבי, לא ביבי. וזהו.