השרה גילה גמליאל
צלם: מרק ישראל

השרה גמליאל על סאגת יום כיפור: "היה פה קמפיין"

השרה להגנת הסביבה בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה: לדחות את הרוטציה ולבטל פריטטיות • לדבריה, המנדטים שמקבל סער בסקרים - ממצביעי כחול לבן ולא מהליכוד
שלי וגואטה
13 בדצמבר 2020
17:22

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, האשימה היום (ראשון) בריאיון לכאן רשת ב כי סביב הפרסומים שהפרה את מגבלות הקורונה ביום הכיפורים, "היה קמפיין מטורף מבוקר עד לילה במשך שבוע וחצי".  לדבריה אצל שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה, "אנשים שיש להם את היכולות הכלכליות ובעלי השפעה במוקדי התקשורת חגגו על זה בניסיון למנוע ממני להישאר בתפקידי".

האזינו לריאיון של השרה גילה גמליאל

השרה מטעם הליכוד עדיין אופטימית באשר לאפשרות שישראל לא תלך לבחירות נוספות. היא אמרה כי מפלגתה מציעה לכחוללבן לשנות את ההסכם הקואליציוני, כדי לאפשר את המשך ממשלת האחדות ולמנוע את הקדמת הבחירות. גמליאל הוסיפה כי יש "לרענן את ההסכם הקואליציוני לארבע שנים ולא לשלוש, לדחות את הרוטציה על ראשות הממשלה ולבטל את הפריטטיות של הממשלה ואת השיוויון בחלוקת התיקים בין שתי המפלגות, שלא משקף את יחסי הכוחות הפוליטיים".

על פרישת גדעון סער מהמלפגה אמרה גמליאל כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה לשרים רק את מי שכיהנו בממשלה הקודמת, ולכן סער לא מונה לשר. היא העריכה שהסקרים המחמיאים לסער מעידים על נדידה של מצביעים מכחול לבן לרשימה החדשה, ולא מגיעים משורות הליכוד.